55A9G Oferty
Dzwoni kurier mówi, że ma dla mnie przesyłkę (Hisense 55A9G), więc schodzę i patrzę przyjeżdża ciężarówka. Myślę co to do mnie przyjechało? Kurier wyciąga 50 kg paczkę i mówi „gdzie niesiemy?”. Perypetii wnoszenia nie będę wam opowiadał. Zaczynamy odpakowanie! Aby wyjąć telewizor musimy na początku wyciągnąć plastikowe zatrzaski, które trzymają nam cały karton. Po ich wyjęciu odblokowuje się nam spód kartonu i ściągamy nasadową część. Gdy ją zdejmiemy ukazuje się nam masa styropianu, zabezpieczenia ekranu i jeszcze raz masa styropianu. Bardzo dobrze to świadczy o podejściu firmy do klienta w dziedzinie zabezpieczeń podczas podróży. Patrząc po kartonie przeszedł on naprawdę dużo a TV nadal sprawny.
Na początku musiałem spędzić trochę czasu, aby przymocować ciężarki do podstawy, ale gdy to się udało reszta była banalnie prosta. Nasadzamy monitor na 2 bolce i przykręcamy śrubkami. Wtedy ukazuje się nam całokształty tego technologicznego cudeńka! Głośnik, który przechodzi przez całą bryłę telewizora pełni coś w rodzaju podstawki, z której wyrasta telewizor. A czy ta recenzja skłoni ciebie, aby taki telewizor wyrósł w Twoim domu? Przekonajmy się!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Specyfikacja Hisense 55A9G
- Ogóle:
- Model: HISENSE 55A9G
- Typ: OLED TV
- Materiały: Plastik
- Proporcje obrazu: 16:9
- Rozmiar przekątnej ekranu (cale): 55” / rozmiar przekątnej obrazu (cm): 139 cm
- Technologię/funkcję:
- Technologia Backlight: OLED
- Technologia HLG
- Technologia HDR: HDR10, HDR 10+
- Dolby Vision
- Upscaling Ultra HD
- Technologia MEMC
- Filtr digital 3D
- Redukcja szumów MPEG
- Panel użytkownika: VIDAA U5.0
- Anyview Cast
- Funkcja Anywiev Stream: DMP/DMR
- Aplikacje Smartphone: Tak
- Cyfrowy i analogowy tuner: DVB-T2/T/C/S2/S
- Kontrola rodzicielska
- Funkcja PVR: Tak
- Zmiana czasu: Tak
- Wspólna platforma (Cl+): V1.4
- Bluetooth
- Technologia WiFi: 802.11ac, dual-band/2.4G,5G
- Obraz:
- Częstotliwość synchronizacji: 120 Hz
- Maksymalna rozdzielczość: Ultra HD 3840×2160
- Kąt widoczności (H): 178 °
- Kontrast: 12000:1
- Kompatybilny z uchwytem ściennym VESA: 300×200
- Formaty Video: AVI, MP4, MKV, TS, FLV, OGG, WMV, MOV, MPG, MPEG, VOB, WEBM, OGM
- Obsługiwane formaty audio: WMA, FLAC, MP2, MP3
- Format obrazu: JPEG, BMP, PNG, GIF
- Dźwięk:
- Wyjściowa moc dźwięku: 120W: 6 x 10 W + 2 x 10 W + 2 x 20
- Technologia dźwięku: Dolby Atmos
- Korektor dźwięku
- Media Player: Audio, Obraz, Video
- Złącza:
- Prawa strona:
- Złącze HDMI: 2 x HDMI2.1 (ALLM, VRR), HDMI2.1(eARC, ALLM, VRR)
- Liczba złącz USB (2.0): 1
- Liczba złącz USB (3.0): 1
- Gniazdo antenowe: 1
- Złącze anteny satelitarnej: 1
- Liczba wyjść słuchawkowych: 1
- Z tyłu
- Liczba wejść audio (L/P): 1
- Złącze HDMI2.1 (ALLM, VRR)
- Liczba portów Ethernet RJ45: 1
- Lewa strona
- Gniazdo zasilające
- Informacje dodatkowe
- Zużycie energii w trybie Standby: 0.5 W
- Zużycie energii w trybie wyłączonym: 0.5 W
- Poziom zużycia energii w trybie maksymalnego poboru: 350 W
- Wymiary produktu z podstawą: 123.4 × 73.6 × 27.9 cm
- Wymiary urządzenia (sz x w x g): 123.4 × 73.8 × 10.9 cm
- Szerokość ramy – górnej: 2.5 mm / spód: 40 mm / lewej: 2.5 mm / prawej: 2.5 mm
- Masa urządzenia: 21.5 kg
Co otrzymujemy w zestawie Hisense 55A9G?
- Telewizor 55″
- Pilot z bateriami
- Kabel zasilający
- Podstawka stołowa
- Instrukcję i kartę gwarancyjną
Wygląd i wykonanie
Gdy patrzymy na to 55 calowe monstrum, naszą uwagę przykuwa srebrno aluminiowa listwa, która przeciąga się przez cały ekran. Z jednej strony mamy logo producenta a z drugiej, diodę informującą nas o włączeniu/wyłączeniu telewizora. Dodatkowo obok diody znajduje się Ambient Light Sensor +, który służy do dostosowania jasności ekranu (więcej o tym w sekcji technologie).
Powyżej znajduje się jednolita tafla szkła, która ma w sobie masę technologii. Sam ekran jest ultra cienki, niestety zwolennicy smukłych produktów będą niezadowoleni. Sam ekran jak wspomniałem jest cienki, ale tylko jego górna cześć. Gdy tylko nasz wzrok skierujemy niżej zobaczymy potężną masę plastiku.
Niestety to psuje urok całego telewizora, telewizor wydaje się być nieforemny przez swój „garb” by nie określić do gorzej 😀 (jak dzwonnik z Note Dame). Jednym będzie się to podobało innym nie, ale moim zdaniem można by było popracować nad designem. Przez swoją wagę (około 22kg) nie wskazane jest powieszenie go na uchwycie. Tylna cześć obudowy jest przygotowana do umocowania go do podstawy stołowej. A mówili nie jedz tyle!!
Tylna podstawa jest naprawdę solidna i ciężka. Właśnie dzięki niej nasz TV trzyma się w pionie. Szczerze mówiąc widzę tam potencjał ma organizer kabli, który nie został wykorzystany. Na zdjęciu poniżej widzicie ogromną podstawkę, który ma tak zwane koryta. Czemu by tam nie poprowadzić kabli?? No początku chciałem coś poradzić z wrednymi kablami, niestety wejście zasilania jest za wysoko a kable HDMI… nie ma opcji!
Reasumując dla osób, które kupują TV po to, aby grał i nie myślą o powieszeniu będzie to idealną opcją. Wygląd jest nietuzinkowy i prestiżowy, można śmiało powiedzieć, że wygląda na więcej niż w praktyce kosztuje. Przez swoje nieforemne wymiary nie wpasuje w każde gusta. Dodatkowo będzie go ciężko ulokować np. gdy zmienimy wizje naszego mieszkania. Mam w rodzinie zapaloną wizażystkę wnętrz, więc już się nasłuchałem co i jak można było by u mnie w domu zrobić ;P także na 10 pomysłów ten TV nie spełnia połowy.
Atutem tego telewizora jest wykonanie, mówię to patrząc pod pryzmatem, że jestem już X osobą pakującą go do pudła i wyciągającą. Całość to solidna bryła np. ta aluminiowa listwa jest świetnie spasowana a przypominam, że na niej opiera się cała masa telewizora. Gdyby producent przyoszczędził na jakości tego elementu to już dawno by się wszystko posypało. Tak samo jest z resztą plastików.
Technologie
Hisense 55A9G jest potężnym krążownikiem na morzu technologii. Został wyposażony. w wiele funkcji i zdobył wiele ciekawych certyfikatów.
OLED Pixel Dimming
To technologia, która pozwala na gwarancję doskonałej czerni, głębokiego kontrastu i wiernego odwzorowania kolorów pod każdym kątem widzenia. Każdy piksel to indywidualna strefa. Większości telewizorów LED można podzielić na 8-96 lokalnych stref wygaszania, podczas gdy cały ekran Hisense 55A9G jest podzielony aż na 8.294.400 maleńkich stref. To przekłada się na bardzo realistyczny i żywy obraz.
Natomiast uważam, że rynek filmów 4K w Polsce dopiero się rozwija (zapraszam do podzielenia się twoją opinią). Wiele platform ma ciekawe tytuły, ale w wersji FullHD, jeżeli nam zależy na jakimś konkretnym tytule to musimy sięgnąć po Blu-ray. Jeżeli tytuł w 4K to nie wykorzystuje np. Dolby Atmos/Vision.
IMAX Enhanced
Jest to certyfikowany standard dla treści i produktów, który gwarantuje kinowe doznania, odpowiadające artystycznej wizji reżysera -deklaruje producent. Zapewnia jaśniejszy i czystszy obraz filmów z autorskim oznaczeniem.
Kluczowe zalety technologii IMAX Enhanced to m.in.:
- uzyskanie maksymalnie wysokiej jakości obrazu – czystego, o wysokim poziomie rozdzielczości, że zredukowaną ilością ziarnistości i „szumów”;
- uzyskanie lepszych proporcji obrazu;
- najwyższa jakość dźwięku – dopasowana do możliwości najnowszych modeli kina domowego;
- możliwość precyzyjnego oddania wizji reżyserów i producentów filmów – wrażenia użytkownika są porównywalne do wrażeń, jakie odbiera widz na sali kinowej.
Tryb sportowy, Utral Motion
Dzięki 120-hercowemu panelowi i funkcji MEMC, idealnie sprawdza się podczas oglądania szybkich ruchów kamery czy sportowych wyzwań. Wyświetlany obraz jest płynny, dynamiczny i wygładzony.
Hisense daje nam 4 tryby: płynny, standardowy, wyraźny, filmowy. Moim zdaniem po pierwsze nie różnią się od siebie diametralnie a po 2 czasami powodują więcej problemów np. z migotaniem ekranu. Jak się tak zastanowić to mamy 4 tryby płynności obrazu plus tryb gier, czy aby nie za dużo tych trybów ustawień. Można się w tym pogubić a nie odczuć przyjemności z oglądania, ponieważ będziemy się zastanawiać czy aby nasz tryb jest tym odpowiednim jedynym.
Ekran przeciwodblaskowy
Producent deklaruje, że ekran emituje o 66,67% mniej odblasków, niż w przypadku zwykłych ekranów.
Jako że mam dość dobrze nasłoneczniony salon (patrząc na zdjęcie, słońce mam z prawej strony) to muszę przyznać, że działa to nieźle. Lecz patrząc na procenty to niekoniecznie tak wygląda w rzeczywistości. Więcej w tym marketingu niż faktycznego działania. Patrząc na drugie zdjęcie widzimy jak pewne refleksy świetle czy odbicia występują.
TÜV Low Blue Light
Telewizor Hisense posiada certyfikat TÜV Rheinland, który dotyczy przede wszystkim ilości emitowanego światła niebieskiego – szkodliwego dla ludzkiego wzorku. W modelu A9G współczynnik emitowania niebiskiego światła jest na tyle niski, aby minimalizować szkody i chronić oczy, nawet przy długim czasie oglądania. Jako osoba siedząca przed komputerem godzinami cieszę się, że mamy certyfikat TÜV Rheinland, powinien on być w każdym sprzęcie.
Ambient Light Sensor +
Hisense dopasowuje obrazu do oświetlenia. Niezależnie od pory dnia czy oświetlenia w pomieszczeniu, specjalny czujnik automatycznie wykrywa warunki oświetlenia, aby dostosować podświetlenie i poprawić obraz na ekranie, a także zapewnia odpowiednią jasność i kontrast.
Jakość obrazu
Jak na matrycę OLED przystało kolory są nasycone, wyraźne. Zachwyca nasz głębia czerni, świetny kontrast i wyrazistość detali. Podczas testów miałem wrażenie, że niektóre elementy np jak krople wody „wystają” z ekranu.
Podobnie jak w poprzednim testowanym telewizorze mamy do wyboru tryby HDR i zwykłe. Osobiście mam mieszane uczucia co do masy trybów. Zwykły szary człowiek chce kupić telewizor włączyć auto i oglądać cieszyć się z obrazu. A tutaj mamy 5 trybów HDR które możemy dowolnie pod siebie ustawiać to jest fajne, bo każdy może lubić swoje ustawienia kolorów. Natomiast wprowadza to troszeczkę chaos. Żyjesz w niepewności czy aby na pewno te ustawienia spełniają moje oczekiwania i ciągle ustawienia lądują przed oglądanie m filmu.
Mówię to z własnego doświadczenia ustawianie i wyciskanie z OLED’a ostatniej kropli wydajności a na następny dzień już ten obraz ci się nie podoba. Dla tego Samsungowe auto chyba jest najlepsze i się cieszysz nie zamartwiasz o nic lub kupując swój telewizor możesz skorzystać z kalibracji obrazu. W jednej z sieci sprzętów RTV i AGD można taką usługę domówić, wówczas specjalistyczne filmy które zajmują się profesjonalnie kalibracją obrazu i wydobyciem ostatniej kropli dobrego koloru wysyłają specjalne ustawienia pod dany model. Wtedy konsultant sklepowy ustawia wam te ustawienia i robi się efekt WOW.
Cieszą mnie certyfikaty IMAX i TÜV Rheinland. Jak o tym drugim mogę powiedzieć, że działa to o tym pierwszym certyfikacie ciężko mi się wypowiedzieć. Niemniej nie mówię, że nie działa ;).
Jedną rzeczą jaką musze powiedzieć to temperatura, pomimo potężnych wlotów powietrza matryca potrafiła się nagrzać.
Hisense 55A9G jako monitor do gier
Hisense 55A9G został wyposażony w nowy standard HDMI 2.1 a także w szereg ciekawych technologii takich jak:
VRR (Variable Refresh Rate) czyli coś podobnego do V-sync. Tylko VRR polega na dynamiczniej synchronizacji częstotliwości odświeżania (Hz) obrazu.
ALLM (Auto Low Latency Mode) tak zwany tryb gry, zmniejsza on opóźnienia między użyciem kontrolera a ruchem widocznym na ekranie telewizora.
Dodatkowo polecam użyć HDMI z kanałem eARC dzięki niemu możesz uzyskać kinową głębię przy słuchaniu dźwięku przestrzennego w formacie DOLBY ATMOS i DTS:X dodam, że Hisense ma te 2 formaty :D!!
Wiec do brzegu podłączyłem komputer od Asusa Vivobok z RTX 3050 (recenzja już niebawem) i się okazuje, że on potrafi uzyskać 120 Hz tylko przy 1080p troszkę szkoda. Natomiast przeżycia z gry są świetne ta głębia, kolor to wszystko co opisywałem wyżej, o jakości obrazu przekłada się na grę. Czuć moc! Aby cieszyć się w pełni z wrażeń 4K to musicie mieć naprawdę, naprawdę dobry sprzęt. Konsole tego problemu nie mają, bo ich sprzęt jest przygotowany na 4K. Powiedzcie mi co więcej trzeba dobra jakość obrazu, szybkie działanie bez opóźnień i dodajcie do tego 120W mocy audio z dźwiękiem przestrzennym poezja wiec zapraszam do sekcji AUDIO!!
Audio
System nagłośnienia 2.1.2
Nasza kochana bestia jest wyposażona w potężne głośniki w systemie 2.1.2, czyli 2 głośniki frontowe, 1 subwoofer i 2 górne. Gra to tak mocarnie, że 20 punktów głośności wystarczy, aby sąsiedzi wiedzieli, że cieszymy się z oglądania na telewizorze (a niech wiedzą, że nas stać 😛 ). Spokojnie można rozkręcić imprezę be u życia zewnętrznych głośników głośnik od Hisense w zupełności wystarczy. Gdy damy głos na maska to całą wioską może się bawić. Ciężko wytrzymać długo tak mocne uderzenie.
Dźwięk przestrzenny
Dźwięk został zaprojektowany dla wymagających melomanów. Mamy tutaj odczynienia z 2 technologiami Dolby i DTS.
Dolby Atmos – moje wrażenia podczas filmowych seansów są takie, że dźwięk mowy jest jakby z tyłu a dominują efekty specjalne. Sama barwa jest bardziej kinowa uwypuklone są niskie tony, dźwięk jest mniej naturalny niż w przypadku DTS. Efekty Dolby Atmos są wyraźnie głośniejsze, ale wydaje mi się mniej przestrzenne.
DTS Virtual:X z kolei jest odwrotnością Dolby, dominuje tu mowa, która jest bardziej naturalna bez tego kinowego zacięcia. Można powiedzieć, że na pierwszym planie jest mowa a na drugim efekty dźwiękowe, ale te efekty mają większą wyrazistość przestrzenną. Co przez to rozumieć? Dźwięk lepiej roznosi cię po całym pomieszczeniu, ale bez takiego pazura jak w przypadku Dolby.
Mnie osobiście w przypadku filmu „Kosmiczny mecz: Nowa era”- polecam- Dolby Atmos był bardziej przekonywający. Barwa głosu niższa a efekty audiowizualne był potężniejsze (czyli głębokie). Można powiedzieć, że do normalnego oglądanie TV lepiej spisuje się DTS, a do filmów akcji Dolby, niemniej są gusta i guściki i każdy ma możliwość wybrania swojego ulubionego
Pilot
W dostarczanym od Hisense zestawie mamy aluminiowy pilot, który różni się diametralnie od zwykłego. Po pierwsze jakością wykonania i użytymi materiałami. Pilot jest węższy przez co lepiej leży w dłoni. Przyciski do wyboru serwisów multimedialnych są usadowione wyżej przez co wygodniej się je wybiera. Uważam, że cały pilot jest na plus. Jako ciekawostkę dodam, że można używać obu do sterowania telewizorem.
Podsumowanie
55A9G
Bardzo udany, dobrze wykonany telewizor z mnóstwem technologii zaszytej w środku. Potężny krążownik na morzu technologii. Jeżeli zależy ci na mało mobilnym telewizorze z dużymi możliwościami bierz go śmiało! Uważam, że w tej cenie mamy dużo więcej niż od konkurencji. 4K, Dolby, DTS, OLED, świetny kontrast to niewiele z plusów jakie oferuje ten telewizor.
Zalety
- 4K 120Hz
- Potężne brzmienie głośników
- Świetne odwzrorowanie kolorów dzięki technologii OLED
- Potężny kontrast
- Fantastyczna jakość obrazu
- Świetna jakość wykonania
- System głośników z Dolby Atmos
- System głośników z DTS Virtual:X
- Intuicyjny system VIDAA
- Zastosowane technologię dla graczy (ALLM, VVR, eARC)
- Świetny pilot
- Asystent głosowy po polsku
Wady
- Błyszcząca matryca
- Gruba obudowa
- Podstawka zajmująca dużo miejsca
- Brak niektórych aplikacji w systemie
- Problem z poleceniami głosowymi
- Brak HDMI 2.1 obsługujących 4K 120 Hz
55A9G Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie
Dyskusja na temat tego post