W moje ręce niedawno wpadły słuchawki Realme Buds Air Pro, które dostałem wraz z zakupem Realme GT 5G (niedługo ukaże się recenzja STAY TUNED) w przedsprzedaży. Słuchawki warte 349 zł z aktywną redukcja szumów. Słuchawki testowałem głównie z w/w Realme GT 5G. Jak się spisały w moim teście? Zapraszam na recenzje.
Zawartość pudełka i specyfikacja
Jak na Relame przystało słuchawaki dostajemy zapakowane w ładne żółte pudełko. W środku znajdziemy dosyć standardowy zestaw: słuchawki w etui pełniącym role także powerbanka, żółty kabelek USB-A do USB-C, 3 dodatkowe pary wkładek silikonowych oraz standardowo papierki w tym także skrócona instrukcja obsługi słuchawek.
Natomiast specyfikacja przedstawia się następująco:
- typ: dokanałowe
- przetworniki: 10 mm
- pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
- Bluetooth 5.0
- obsługa kodeków AAC i SBC
- Szybkie parowanie Google Fast Pair
- czujnik założenia, ANC, po trzy mikrofony na słuchawkę, certyfikat IPx4, USB-C, tryb gry (opóźnienie 94 ms, standardowo 400 ms)
- akumulator:
- etui: 400 mAh
- słuchawka: 43 mAh
- wymiary:
- etui: 60,5 x 56 x 24 mm
- słuchawka: 39,2 x 22,6 x 21,3 mm
- waga:
- etui: 40 g
- słuchawka: 5 g
- wersje kolorystyczne: czarna, biała
Wygląd
Realme Buds Air Pro wykonane są z dobrej jakości połyskującego tworzywa sztucznego. Pałąki w słuchawkach są dosyć duże co może niektórym przeszkadzać. Każda z słuchawek ma wbudowane 3 mikrofony, czujnik dotyku oraz czujnik wykrycia włożenia słuchawki do ucha. Etui kształtem przypomina nieco jajko 🙂 Zawias jest solidny i nie ma luzów.
Jakość dźwięku, tryby pracy pchełek, jakość rozmów
Buds Air Pro oferują dobrą jakość dźwięku, wszystkie pasma są dobrze słyszalne, żadne nie jest zbytnio dominujące. W moim odczuciu brakuje trochę więcej tonów niskich. Owszem możemy włączyć tryb Bass Boost + (W aplikacji Realme Link o której napiszę ciut później), i wtedy słuchawki potrafią grzmotnąć basem :), minus tego jest taki że sporo tracimy na pozostałych pasmach gdyż tony niskie stają się bardzo dominujące. Mnie osobiście jednak najlepiej słuchało się muzyki bez włączonego dodatkowego basu.
ANC oraz tryb przejrzystości
Według realme, redukcja szumów w którą wyposażono słuchawki jest w stanie redukować do 35 decybeli hałasu. ANC najlepiej redukuje przede wszystkim niskie dźwięki, pokroju samolotu, jadącego pociągu czy autobusu. Poziom wytłumienia określiłbym na około 40%. To wciąż nie jest liga flagowych modeli innych producentów, ale w tym przedziale cenowym jest naprawdę dobrze.
Nie zabrakło także trybu przepuszczalności, czyli przekazujący dźwięki z otoczenia. Działa on dobrze, jest wystarczająco głośny, spora część odgłosów do nas dociera. Dźwięki z otoczenia brzmią naturalnie, bez problemu możemy porozmawiać z innymi osobami mając słuchawki w uszach, a nawet słuchając muzyki przy minimalnej głośności.
Jakość rozmów
Podczas rozmów nie miałem, żadnych problemów. Jakość rozmów stała na wysokim poziomie, dodatkowo warto zaznaczyć, że w trybie przepuszczalności ma się wrażenie jakbyśmy nie mieli słuchawek w uszach a jednak możemy prowadzić rozmowę, jest to dosyć ciekawe doświadczenie.
Wygoda użytkowania
Pchełki są lekkie jedna waży zaledwie 5g, i nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. Jedyny mankament jaki zauważyłem to rozmiar głównej części słuchawek i krótkie wyprowadzenie osadzenia wkładek silikonowych. To wszystko sprawia, że pchełki nie w każdym uchu ułożą się prawidłowo, może i się zdarzyć, że będą one wypadać. Duże znaczenie ma dobór odpowiednich wkładek silikonowych dzięki którym możemy zminimalizować tą niedogodność.
Aplikacja Realme Link
Aplikacja Realme link dostępna jest w Sklepie Play od wujka Google. Apka oferuje nam kilka dodatkowych opcji jak:
- Przełączanie miedzy trybami: Eliminacja Hałasu, Normalny, Przepuszczalność
- Podbicie głośności – gdy standardowa głośność to dla nas za mało
- Tryb Gry – zmniejsza opóźnienie ale pogarsza jakość dźwięku
- Włączenie opcji wykrywania włożenia słuchawki do ucha
- Przypisanie akcji do danych gestów
- Możliwość aktualizacji oprogramowania słuchawek
- Stan naładowania każdej z pchełek jak i etui
Oczywiście aplikacja nie jest wymagana do użytkowania słuchawek, ale dzięki niej zyskujemy kilka dodatkowych funkcji, więc myślę, że warto ją zainstalować.
Słuchawki posiadają także funkcję Google Fast Pair dzięki czemu parowanie ich z naszym urządzeniem jest znacznie ułatwione. Nasz telefon wykryje słuchawki i przypisze, je do naszego konta Google dzięki czemu będą dostępne na każdym urządzeniu jakie mamy zalogowane.
Bateria
Każda ze słuchawek posiada ogniwo o pojemności 43 mAh, etui – 400 mAh. Zestaw taki ma zapewniać do 25 godzin działania bez włączonej redukcji hałasów oraz do 20 godzin z ANC. Podczas testów, słuchawki wytrzymały około 24 godziny z wyłączonym ANC. Natomiast gdy włączymy redukcje szumów czas działania skraca się do 17-18 godzin z doładowaniami w etui. Samodzielnie, słuchawki były w stanie działać około 3-4 godzin.
Pełne naładowanie etui i słuchawek trwa około dwóch godzin. Zabrakło ładowania indukcyjnego.
Podsumowanie
Realme Buds Air Pro
Pchełki oferują nam bardzo dobrą jakość dźwięku, sporo dodatkowych funkcji czy też sterowanie gestami co znacznie ułatwia życie 🙂 Do tego nie kosztują majątku. Realme Buds Air Pro to dobra propozycja dla osób, które chcą mieć dobrze grające słuchawki z redukcją hałasu w dobrej cenie.
Zalety
- Aktywna redukcja szumów
- Sterowanie gestami
- Dobra bateria
- Dobra jakość dźwieku
- Cena
Wady
- rozmiar głównej części słuchawek i krótkie wyprowadzenie osadzenia wkładek silikonowych
Dyskusja na temat tego post