TV Speaker Oferty
Główne cechy JBL Bar 5.0
- Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos® i MultiBeam™
- Basy bez odrębnego subwoofera
- Chromecast, AirPlay i Alexa
- Multi-Room-Music (MRM)
- Funkcja Ultra HD 4K Pass-Through z technologią Dolby Vision™
- HDMI eARC
- Automatyczna kalibracja MultiBeam™
- Opcje multi-room
- Bezprzewodowe przesyłanie danych za pomocą Bluetooth
- Sterowanie głosowe
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Pierwsze wrażenia
Na wstępie powiem, że to moja pierwsza styczność z takim sprzętem, nigdy wcześniej nie miałem okazji korzystać z kina domowego, soundbara, systemu 5.1 lub 7.1. Po otrzymaniu propozycji od JBL stwierdziłem, że to może być ciekawa przygoda z takim urządzeniem. Zawsze byłem przekonany, że po podłączeniu do TV zrobi on ogromną różnicę. Ciekawość brzmienia pomiędzy JBL’em Boombox a JBL Bar 5.0 multibeam była ogromna. Jak będzie się sprawował i czy jest sens inwestować w stacjonarne źródło dźwięku. Przekonajmy się!
Zacznijmy od początku. Wypakowałem z kartonu. Ciężkie to cholerstwo i…ładne. Poza tym instrukcja, kable i takie tam. Instrukcja obsługi krótka niczym mój tomik poezji napisany w podstawówce. Podłączam poprzez HDMI – kabel z konsoli do soundbara, z soundbara do TV. No i gra! Nie trzeba nic konfigurować. Pilotem z TV terujemy teraz soundbarem, więc nie ma konieczności używania kolejnego pilota.
Opakowanie i zawartość
W zestawie znajdują się:
- 1 soundbar
- Pilot zdalnego sterowania z dwiema bateriami
- Kable zasilające
- 1 przewód HDMI
- 2 uchwyty w kształcie litery L do montażu ściennego z śrubami
- Skrócona instrukcja obsługi
- Karta gwarancyjna
- Karta charakterystyki
Specyfikacja
Łączna moc wyjścia głośnika | 250 W |
Łączna moc wyjścia soundbara | 5 x 50 W |
Transduktory | 5 przetworników racetrack 48 mm x 80 mm + 4 radiatory pasywne 7 Transducer |
Zasilanie | 100 – 240 V AC, ~ 50/60 Hz |
Porty | Optyczny, HDMI HDMI eARC USB typ A |
Wersja Bluetooth | 4.2 |
Sieć Wi-Fi | IEEE 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 GHz / 5 GHz) |
Pasmo przenoszenia | 50 Hz – 20 KHz |
Kodek MP3 | MPEG 1 Layer 2/3, MPEG 2 Layer 3, Dolby Atmos, PCM |
Wymiary (dł. x szer. x wys.) | 709x 58x 101 mm |
Waga | 2,8 kg |
Kompatybilny z systemem Multiroom | Chromecast, AirPlay Alexa |
Dodatkowo | zgodność z formatem 4K, możliwość montażu na ścianie, USB – aktualizacja oprogramowania, zgodność z HDR, Chromecast, automatyczna kalibracja Multibeam |
Wygląd i wykonanie
Soundbar jest jedną solidną metalową bryłą z estetyczną maskownicą, wszystko jest dobrze spasowane a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Design wpasuje się w każdy wystrój wnętrza. Przyciski w samym soundbarze są pokryte gumą, która jest przyjemna w dotyku. Czyszczenie tego urządzenia nie sprawi problemów, ponieważ nic nie wystaje przyciski są schowane poniżej linii obudowy. Z racji możliwości powieszenia JBL Bar’a warto wspomnieć o uchwytach, które są solidnym kawałkiem metalu, montaż jest banalnie prosty (w zestawie mamy: kołki, śruby do ściany i śrubki do samego mocowania sounbara i 2 uchwyty). Ciekawym, ale praktycznym zabiegiem jest dołączenie kartki z rysunkiem obrazującym miejsca na otwory do wywiercenia i umocowania JBL’a.
Do zestawu jest dołączony pilot, dzięki niemu możemy w prosty sposób obsługujemy głośnik. Jest on bardzo lekki a zarazem solidny, został wykonany z przyjemnego plastiku a jego wymiary są niewielkie co jest jego kolejną zaletą.
Uruchomienie
Po odpakowaniu i podłączeniu JBL Bar wydawał się małym kompaktowym sounbarem porównując go z JBL’em Boombox czy Boombox 2 jego wymiary są niewielkie. Pierwszą rzeczą było podłączeniu go do mojego smartfona przez bluetooth i włączenie dźwięku przestrzennego, z bliska robił efekt, a jak będzie w sypialni czy sprosta oczekiwaniom (tak w sypialni wisi mój telewizor, nie lubię dzielić się z gośćmi :P).
Ku mojemu zdziwieniu nie można było podłączyć JBL Bar’a do aplikacji JBL Portable – nawet by zaktualizować, nie mówiąc, aby działała z innymi urządzeniami od JBL. Aktualizacja odbywa się przez…. pendrive?! Serio w 21 wieku aktualizujemy w taki sposób urządzenia? Na szczęście był jeszcze jeden sposób, by zaktualizować JBL’a, musimy sparować go z Google Home… koszmar (po co dodatkowa appka)!
Jestem osoba co zazwyczaj korzysta z Netlfix’a z telewizji korzystam naziemnej przy pomocy wzmacniacza, bez dekodera (tylko dla żony wiadomo, dlaczego jest w sypialni?). Próbowałem podłączyć na 40 różnych sposobów i nie udało mi się uzyskać dźwięku przez kabel HDMI, jak wskazuje instrukcja HDMI eARC musi być podłączony do telewizora a kabel zwrotny do dekodera, którego oczywiście nie posiada. Nie uświadczyłem wiec dźwięku Dolby Atmos bo na bluetooth opcja jest nie dostępna (pora zmienić telewizor, albo montera XD). W większości korzystałem z JBL’a przez opcje bezprzewodową, plus taki, że nie ma kabli. Natomiast kolega Zbyszek nie miał takiego problemu.
Kalibracja urządzenia wygląda tak, że głośnik wysyła fale dźwiękowe i zbiera je przez mikrofony zamontowane w obudowie urządzenia, przez to głośnik określa rozmiar pomieszczenia, niestety w moim przypadku soundbar się najzwyczajniej w świecie zawiesił. Do tego stopnia, że musiałem wyłączyć go, ponieważ nie odpowiadał, miałem tak kilka razy aż się „odbraził” na mnie i cały proces kalibracji przeszedł sprawnie i pomyślnie.
Funkcje
Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos® i MultiBeam™
Przejdź na wyższy poziom wrażeń podczas oglądania filmów lub grania. Dzięki wbudowanemu
modułowi Virtual Dolby Atmos® zanurzysz się w ekscytującym przestrzennym dźwięku 3D.
Technologia JBL MultiBeam™ tworzy szeroką scenę dźwiękową poprzez emitowanie niesamowitego
dźwięku w każdym zakątku pomieszczenia, dzięki czemu usłyszysz każdy szczegół ulubionych
utworów muzycznych, filmów, seriali telewizyjnych i gier bez konieczności używania kilku głośników.
Doświadcz filmów lub gier o zupełnie nowym wymiarze dźwięku
Chromecast built-in, AirPlay i Alexa Multi-Room-Music
Dzięki technologiom AirPlay, Alexa Multi-Room Music oraz Chromecast built-in możesz w prosty
sposób za dotknięciem ekranu przesyłać strumieniowo dowolne ulubione treści online.
Funkcja Ultra HD 4K Pass-Through z technologią Dolby Vision™
Dolby Vision to format wideo 4K o szerokim zakresie dynamiki (High-Dynamic Range, HDR), który
zyskuje na popularności i można go spotkać w coraz większej liczbie modeli odtwarzaczy Blu-ray 4K
HD, jak również w szeregu popularnych usług przesyłania strumieniowego. W połączeniu z oferowaną
przez nas funkcją 4K Pass-Through zapewni to wysokiej jakości dźwięk o nieskazitelnej czystości,
który dorówna klasie odtwarzanego przez Ciebie wideo.
HDMI eARC
Dzięki kanałowi HDMI eARC możesz cieszyć się wyższą jakością audio, w tym dźwiękiem Virtual
Dolby Atmos® ze swojego soundbara JBL Bar 5.0. Możesz łatwo i poręcznie podłączyć swój
odtwarzacz Dolby Atmos do telewizora lub soundbara.
Automatyczna kalibracja MultiBeam™
Skalibruj swój soundbar pod kątem najlepszego efektu dźwięku przestrzennego w oparciu o rozkład
i umeblowanie pokoju.
Opcje multi-room
Dzięki technologiom Chromecast built-in™ oraz Alexa Multi-Room-Music możesz tworzyć
konfiguracje multi-room, które pozwolą słuchać tej samej muzyki w różnych pomieszczeniach lub
różnych utworów w każdym pomieszczeniu.
Sterowanie głosowe
Dysponujesz już urządzeniem z obsługą Alexa lub Siri? Wystarczy, że połączysz asystenta
z soundbarem i rozpoczniesz sterowanie za pomocą prostej komendy głosowej.
Wrażenia audio
Jakie odczucia? Jeżeli chodzi o oglądanie telewizji – nie czułem za bardzo różnicy. Dopiero jak włączyłem głośniej muzykę czy film, to dotarło do mnie, ile mnie omija, głównie, jeżeli chodzi o bas. Granie na konsoli w tych nowych warunkach również wywołało u mnie banana na twarzy. Chciałem zaznaczyć jedno. Opisuję teraz czystość dźwięku, jaka do mnie docierała, dźwięku stereo – właśnie – tylko stereo.
Mimo że głośnik ten chwali się możliwościami przestrzennymi, ja tego nie czułem. Wykonałem nawet kalibrację parę razy ale nic to nie zmieniło. Zmieniałem pozycję nawet, bo myślałem, że stoi on w złym miejscu?! Wciąż nic, niestety jest nieodczuwalna. Pozwoliłem sobie na sugestie ze strony naszego kolegi ze zespoły Zbyszka, który stwierdził podobnie. Jest moc, wyrazistość, ale brakuje efektu kina domowego, nie ukrywam, że liczyliśmy na efekt „WOW”.
Chcesz by na bieżąco? Obserwuj nas na
Być może o tym nie wiesz, ale jak zarejestrujesz się w programie letyshop możesz otrzymać nawet do 10% zwrotu gotówki i dodatkowo +10zł za skorzystanie z linku podanego tutaj. Każdy procent zwrotu gotówki przy tak dużych kwotach pozwala ci na oszczędności, więc co kupisz za zaoszczędzone pieniądze?
Podsumowanie
TV Speaker
Podsumowując, gdyby nie ta cena, gdyby nie ta cena…. W podobnej cenie, czyli około tysiąca możemy już dostać zestaw kina domowego 5.1. W cenie około 2-3 tysięcy zestaw ten będzie już dużo lepszej klasy i dostaniemy za tą cenę prawdziwy dźwięk przestrzenny. Patrząc na opisywany głośnik, naprawdę ciężko znaleźć powody do zakupu. Oczywiście pozostają względy estetyczne. Jeżeli wolicie mieć jedną płaską skrzyneczkę pod telewizorem i nie chcecie się bawić z kablami w całym salonie to jak najbardziej - to sprzęt właśnie dla Was. A jeżeli zależy Wam na prawdziwie przestrzennym dźwięku i macie trochę więcej kasy do wydania - kupcie wspomniany wcześniej system 5.1 lub więcej. Na koniec warto wspomnieć iż głównym hasłem przewodnim producenta jeżeli chodzi o ten głośnik jest - Wzmocnij dźwięk telewizora. I może od tego stwierdzenie powinienem zacząć? Może wymagałem od tego głośnika zbyt wiele?
Zalety
- Głośniki Harman
- Przyjemna klawiatura
- Wymiary
- Waga
- Działanie na baterii
Wady
- Słaba widoczność w światle słonecznym
- Brak portu Lan
- Porty USB po jednej stronie
TV Speaker Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie
Dyskusja na temat tego post