Padł nowy rekord
Liczba transakcji w sieci BTC pobiła nowy rekord
Firma analityczna Glassnode wspomniała niedawno o ogromnym wzroście wolumenu transakcji w sieci kryptowaluty Bitcoin. Dane udostępnione przez firmę pokazują, że średni tygodniowy wolumen łańcucha (wykres godzinowy z 7-dniową średnią kroczącą) wzrósł do nowego rekordowego poziomu ponad 8 miliardów dolarów. W chwili, kiedy rekord został odnotowany, liczba była w rzeczywistości o ponad 50% wyższa niż ubiegły szczyt.
Warto jednak zwrócić uwagę, że taki wynik najprawdopodobniej nie oznacza, że transfery miały miejsce między zwykłymi bitcoinowcami. Inne dane wskazywały, że skorygowany, jednostkowy wolumen transferu w USD nie wskazuje takiego samego zachowania, jak to miało miejsce w kontekście wcześniej wspomnianej, rekordowej liczby.
Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że skok mógł mieć źródło w transferach wewnętrznych, co zdawał się potwierdzać stosunkowo spokojny mempool.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Holdersi Bitcoina znów rosną w siłę.
Analitycy Glassnode zauważa, że po ostatnich dołkach, liczba posiadaczy BTC zdecydowanie wzrosła. Inwestorzy detaliczni mają tendencję do przyłączania się do wyścigu, gdy cena dynamicznie wzrasta i wycofywania się, gdy spada. W związku z tym liczba portfeli z jednym lub mniej niż jednym BTC spadła po korekcie w połowie maja. Teraz jednak, gdy bitcoin ponownie zbliżyła się do 50 000 USD, inwestorzy z ulicy zaczęli wracać.
Po pierwsze, niezerowe adresy po raz kolejny przekraczają 38 milionów, co oznacza najwyższy poziom w ciągu ostatniego miesiąca. Oznacza to wzrost o około pół miliona od początku sierpnia. Ci, którzy posiadają co najmniej 0,01 BTC, wyznaczyli trzymiesięczny szczyt wynoszący nieco ponad dziewięć milionów. Ostatnie szczyty w tym zakresie notowane były w okolicy kwietnia i maju na poziomie około 9,2 miliona.
Od naszego zespołu:
Niniejszy artykuł ani w całości ani w żadnej części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz
Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Wciśnij dzwoneczek, aby nic cię nie ominęło lub zaobseruj na Google News – kolejne artykuły już niebawem ?
Dyskusja na temat tego post