TP-Link Tapo P110 Wi-Fi Oferty
Inteligentne gniazdko TP-Link Tapo P110 Wi-Fi
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
TP-Link Tapo P110 to kompaktowe, inteligentne gniazdko, które umożliwi Ci zdalne włączanie i wyłączanie, ale to nie koniec jego możliwości. Dzięki aplikacji możesz „zmapować” całe mieszkanie czy dom tak, aby zarządzać poszczególnymi miejscami w swoim zaciszu. Dzięki temu, że każde gniazdko można nazwać i przypisać do pomieszczenie będziesz mógł komfortowo zarządzać włączonymi urządzeniami.
Skorzystaj z harmonogramów oraz programatora czasowego, aby zautomatyzować swoje czynności. Dzięki Tapo P110 już nigdy nie będziesz zachodził w głowę czy wyłączyłeś żelazko bądź prostownicę :). Wiec zobaczmy co nam daje to inteligentem gniazdko!
Specyfikacja TP-Link Tapo P110
- Łączność: Wi-Fi
- Częstotliwość: 2,4 GHz
- Funkcje:
- Zdalne zarządzanie
- Harmonogramy zasilania
- Statystyki zużycia energii
- Zarządzanie głosem
- Udostępnianie kontroli
- Zarządzanie: Aplikacja mobilna
- Kompatybilność: Android / iOS
- Dodatkowe informacje:
- Przycisk zasilania
- Współpraca z Amazon Echo Alexa, Google Assistant
- Dioda LED
- Maksymalne obciążenie: 2300W
- Wymiary: 51 x 72 x 40 mm
- Kolor: Biały
- Gwarancja: 24 miesiące (gwarancja producenta)
Konfiguracja Tapo P110
Konfiguracja odbywa się w banalny sposób. Na początku musimy podłączyć nasze gniazdko następnie pobrać aplikacje Tapo. Potem aplikacja nas pokieruje.
- Klikamy w nasz model, czyli sekcja Wtyczki -> Tapo P110
- Zezwalamy aplikacji na dostęp do lokalizacji
- Wyszukujemy sieci Wi-Fi Tapo_Plug_XXX, łączymy się z nią i w aplikacji klikamy jestem podłączony
- Logujemy się do naszej domowej sieci
- Podajemy nazwę naszego urządzenia, gdzie się ma znajdować bądź do czego służyć
- Wybieramy nazwę naszego miejsca
- Na sam koniec wybieramy obrazek i koniec mamy skonfigurowane gniazdko!
- Aplikacja sprawdzi, czy jest dostępna aktualizacja i możemy przechodzić do działania
Gdyby zaszła sytuacja, w której musimy zresetować nasze gniazdko wystarczy przytrzymać przez 5 sekund włącznik i wówczas gniazdko zacznie mrugać na pomarańczowo i zielono. Jest to znak dla nas, że Tapo jest gotowe do ponownego podłączenia.
Zadajesz sobie pytanie czy można sterować urządzeniami nie będąc podłączany do sieci domowej? Odpowiedź brzmi jasne! Z dowolnego miejsca na ziemi można sterować naszym sprzętem wystarczy mieć dostęp do Internetu. Dzięki funkcji parowania z Alexą i asystentem Google możesz jeszcze wygodniej korzystać z Twojego nowego inteligentnego domu.
Zaplanuj swój dzień
Dzięki TP-Link Tapo P110 będziesz mógł ustawić sposób działania swoich urządzeń pod siebie. Aplikacja pozwala ci na manualne włączenie czy wyłączenie kontaktu, zaprogramowanie w jakich godzinach ma się włączyć bądź wyłączyć, bądź ustawić minutnik, po którym… zszokuje was informacją wyłączy się kontakt. Ile w tym maleństwie funkcji o zgrozo hahah.
Sam kontakt ma też ciekawą opcję monitorowania zużycia energii przez dzień, ostatnie 30 dni lub przez cały okres działania. Dzięki temu możemy sprawdzać w naszym mieszkaniu wydatki na prad. Wiele osób nie chce, aby ich router działa w czasie spania.
Nie ma problemu ustawiamy czas, kiedy ma się wyłączyć, a kiedy włączyć i już kolejna czynność nam odchodzi. Ja osobiście mój Tapo miałem podłączony do telewizora, sam byłem ciekawy, ile pobiera prądu. Niestety zauważyłem jedną wadę w naszym gniazdku, nasze pobory mocy nie odkładają się na naszym koncie tylko w samym gniazdku, w momencie jego zresetowania wszystkie dane tracimy. Tutaj mała przestroga dla Was.
A do Tapo, dane powinny być przypisywane do naszego konta i do nazwy naszego urządzenia, tworzona tak zwana kopia zapasowa. Innym rozwiązaniem mogła by być sekcja pobór mocy. Wszystkie dane były by tam zgromadzane bez znaczenia czy zmieniamy urządzenie czy nie. Wówczas mielibyśmy odczyty per cały dom / mieszkanie, pokój bądź gniazdko. Dzięki takim rozwiązaniom moglibyśmy wyciągać dane i monitorować, ile zaoszczędziliśmy pieniążków podczas braku poboru energii elektrycznej. Niestety tutaj tego brak, ale system ma duże możliwości!
Tapo a profesjonalne systemy
Musicie mieć świadomość, że takie systemy jak np. Tapo czy Xiaomi są zamkniętymi systemami i w całym rozrachunku nie sparujecie tego do jednego sytemu, którym można zarządzać. Konsultowałem się z moim kolegą, który zajmuje się profesjonalnie od A do Z montażem inteligentnych domów. Takie rozwiązania są niskobudżetowymi substytutami, które są kierowane do mało wymagających klientów. Nie podłączycie monitoringu z otwarciem bramy, nie rozbudujecie systemu o nowe możliwości chociażby zamykanie bądź otwieranie okien z danych o pogodzie. Jest to proste rozwiązanie do prostych czynności, więc miejcie świadomość inwestując swoje środki w takie rozwiązania.
Inteligentne gniazdko w praktyce
Tapo P110 jest troszeczkę duży niczym wyrośnięty chłopiec w gimnazjum, wyróżnia się z pośród tłumu i może czasami przykuwać uwagę. Tak samo może też przysłaniać inne gniazdka – przydała by się tutaj ruchoma głowica, aby dostosować kąt pochylenia gniazdka. Cała bryła to solidna masą plastiku, dobrze wykonaną i spasowaną. Prostota jest domeną firmy Tapo nie potrzeba zagłębiać się w tajniki automatyzacji czy elektryki, wystarczy posiadać takie urządzenie z jednym przyciskiem i jedną diodą, która użyjemy tylko raz, aby skonfigurować inteligentny kontakt.
Podsumowanie
TP-Link Tapo P110 Wi-Fi
To moja pierwsza styczność z firmą Tapo, patrząc czyim dzieckiem jest ta marka, czyli TP-Link sądzę, że będzie wszystko działaś sprawnie. Gniazdko jest sporych rozmiarów wiec czasami potrafi przysłonić nam inne gniazdka, ale swoimi możliwościami potrafi naprawdę uprzyjemnić i zautomatyzować nasze codzienne czynności. Osobiście gorąco poleca!
Zalety
- Ładny wygląd
- Jeden fizyczny przycisk
- Prosta i czytelna aplikacja
- Odczyt poboru energi
- Harmonogramy
- Szybka konfiguracja
Wady
- Wymiary
- Po przywróceniu ustawień fabrycznych tracimy dane
TP-Link Tapo P110 Wi-Fi Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie