oppo Enco Air 2 Oferty
Tandem od Oppo
Na testy do mnie przybyła mała parka średniaków od oppo. Mianowicie opisywane słuchawki oppo Enco Air 2 i oppo A96. Dzisiaj zajmiemy się tym pierwszym. Całość przejechała do mnie w jednej paczce z naklejoną karteczką „przyjemnego testowania i miłego dni” ~ dziękuję Pani Maju ;). Ale czy testowanie było przyjemne?? I dzień dzięki oppo Enco Air 2?? Przekonacie się!!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Specyfikacja oppo Enco Air 2
- oppo Enco Air 2 możemy kupić w dwóch dostępnych kolorach białym lub niebieskim
- wykorzystany przetwornik posiada 13,4 mm i jest czuły 128 ± 3 dB,
- Zakres częstotliwości jaki potrafi osiągnąć to 20 Hz – 20 kHz
- mikrofon w oppo Enco Air 2 jest czuły na poziomie -38 dBV,
- wersja Bluetooth 5.2 pozwala na zasięg do 10 m i kodeki Bluetooth AAC i SBC,
- etui ładujące jest wyposażone w baterię litowo-jonową o pojemności 440mAh a słuchawki 27mAh (jedna),
- producent deklaruje przy głośności 50% głośności – 4h odtwarzania muzyki,
- a dzięki etui lądującemu aż do 24h,
- czas ładowania słuchawki wynosi 1,5h a etui ze słuchawkami 2h,
- port ładowania to standardowo USB typ C
- oppo Enco Air 2 (słuchawki, nie etui) posiadają certyfikat wodoodporność IPX4,
- waga zestawu wynosi 39,9 g a sama słuchawka 3.5g
Opakowanie i zawartość
Słuchawki otrzymujemy w eleganckim pudełku, w którym znajdują się
- oppo Enco Air 2
- Skrócona instrukcja obsługi
- Kabel USB-C
Jakość wykonania i komfort użytkowania
oppo Enco Air 2 można podzielić na 2 sekcje: wieczko i matowe etui. Wieczko przypomina mi trochę te kulki w maszynie do losowania co wkładałeś 2zł lub 5zł i wypadała jakaś zabawka, albo do Buzza Astrala. Mniejsza o porównania jest to półprzeźroczyste matowe wieczko, przez które możemy zerkać na słuchawki. Jakoś tego plastiku uważam za średnią, otwierając wieczko i patrząc na nie mamy wrażenie, że powstało z recyklingu, gdyby tak było dałbym plusa, ale jest tandetne. Dźwięk zamykania jest okropny niczym stary trzeszczący plastik, wydaje naprawdę głośne nieprzyjemne trzaśnięcie.
Kolejną częścią oppo Enco Air 2 jest właśnie wspomniane matowe etui o pastelowym kolorze. Osobiście bardzo podoba mi się etui; swoim owalnym wyglądem przypomina mi trochę Huawei 4i, ale kolor sprawia, że jest taki przyjazny dla oka i często chce się sięgać po tą niebieską „pastylkę”. Z przodu znajduje się tylko dioda, która nas informuje o stanie naładowania baterii (zastosowano standardowo 3 kolory), mamy minimalistyczny design.
Tylna cześć obudowy jest niczym straty mór po spotkaniu z graficiarzami, masa tekstu, ikon co można robić z etui a czego nie i upchane jeszcze logo. Sam zabieg nie za bardzo mi się podoba można było przenieść te informacje na pudełko patrząc na słuchawki Bose QuietComfort Earbuds czy JBL TUNE 215 TWS, które mają również minimalistyczne etui można było to wykonać lepiej. Natomiast bardzo podoba mi się logo producenta w niebieskiej prostokątnej obwódce, które chowa się podczas otwierania i zamykania wieczka.
Gdy będziecie szukać guzika do parowania na późno szukać, jest to zbita solidna obudowa z jednym otworem na USB-C służąca doładowania. Jakość całego etui uważam za dobrą patrząc na przedział cenowy. Używałem go pomiędzy kluczami i sądzę, że rysy na tym etui nie będą widoczne, albo nie będą się rzucać w oczy. Na tą chwilę nie pojawiła mi się żadna rysy wiec daje tutaj duży plus. W oppo Enco X rysy były bardzo widoczne.
Nasze słuchawki nie mają gumek jest to jednolita, masa plastiku, dość śliskiego. Konstrukcja jest prosta, przez to nie do wszystkich uszu będzie pasowała bądź jak się spocimy podczas treningu mogą nam wypaść. Na początku nóżek znajduje się dedykowana „płytka” naciskowa, która służy nam do zatrzymywania, pomijania, cofania. Niestety podczas poprawy ułożenia naszych słuchawek często zatrzymywałem muzykę, ponieważ nieumyśleni naciskałem na ta płytkę. Sama jakość jest bez zarzutu nie wiem, czy istnieje lepszy plastik niż ten, aczkolwiek bardzo pojemnie mi się korzystało z nich, poza wypadaniem i naciskaniem miejsca do sterowania. Polecam wyłączyć tą opcję w aplikacji HeyMelody.
Uruchomianie
Nasze słuchawki z racji braku przycisku do parowania łączą się podczas włożenia do ucha i odczekania 2-3 sekund, wówczas usłyszymy pulsujący dźwięk sygnalizujący, oppo Enco Air 2 są gotowe do sprawowania. Pojawiają się nam na liście urządzeń do Bluetooth i po kliknięciu mamy wszytko sparowane. Niestety ten patent działa do podłączenia tylko do jednego telefonu, nie mamy możliwości przełączania się pomiędzy 2 urządzeniami.
Przychodzi czas, że musimy podłączyć inne urządzenie, więc jak to zrobić? Wystarczy rozłączyć sparowane urządzenie albo być poza zasięgiem i włożyć słuchawki do etui i je ponownie założyć wówczas znowu włączy się tryb parowania. Do dyspozycji i szybszego parowania mamy wspomnianą aplikację HeyMelody.
Aplikacja
Aplikacja jest prosta, można w niej zaktualizować nasze słuchawki i tak się stało zaraz po odpaleniu miałem 1 czy 2 aktualizacje. Dzięki niej możemy włączyć funkcję tryb gier, która pozwala na wyeliminowania opóźnień pomiędzy dźwiękiem a obrazem. Kolejną z dostępnych funkcji jest tryb dźwięku możemy wybrać z pośród 3 dostępnych efektów dźwiękowych. Ostatnim najważniejszym elementem jest ustawienie sterowania gestami ja polecam wam nic na 1 kliknięcie nie ustawiać, ponieważ możecie być lekko sfrustrowani jak układacie słuchawki a one włączają / wyłączają dźwięk. Za to na plus muszę uznać panele dotykowe pomimo tak małej przestrzeni są „uber” czułe co zaliczam na plus.
Bateria
Co do naładowania samego etui nie mogę podać precyzyjnych danych, ponieważ aplikacja nie podaje w jakim stopniu naładowane jest etui, słuchawki zawsze mają taką informację, ale tego nie muszę pewnie mówić. Słuchawki potrafią wytrzymać 4 godziny ciągłego grania a nawet ciut dłużej to zależy od stopnia głośności i trybów ustawionych w audio. Naładowanie euti wraz ze słuchawkami trwa około 2 godzin. Nasz powerbank pozwala na 6 krotne naładowanie słuchawek co daje nam sumarycznie 24 godziny i słuchając po kilkanasćie godzin per dzień udawało mi się uzyskać gdzieś 3 dni hybrydowego słuchania na 100% głośności.
Jakość dźwięku
Co do dźwięku są one jak najbardziej głośnie mają możliwości przez 13,4 mm przetwornik, który jest o 3,4 mm większy niż Huawei Frebuds 4i. Niestety przy dobrym ustawieniu Dolby i dobrej jakości muzyce słychać charczenie, osobiście czasami mi się to podobało czułem się jak starym VW z bass tubą, który pierdział basem, ale targał jelita tak że 2 wchodziła jak nigdy hehe. Co do jakości dźwięku nie jest on dla melomana, nie umywa się do Huawei FreeBuds Pro 2 czy oppo Enco X. Dźwięk jest półkę niżej, tony niskie, średnie czy wysokie są dobrze słyszalne nie nachodzą na siebie chyba, włączymy opcje podbicia basów i trap to czasami może zdominować bas tak samo działa wokal w trybie wyraźny głos czasami aż przeszywa ten dźwięk. Wszystko zależy od gatunku muzyki a te tryby potrafią przegiąć jak nie więdną to w drugą stronę.
Rozmowy przez Enco Air 2 ponoć mają mieć redukcję szumów AI niestety w pokoju pełnym echa dźwięk jest nie czysty, słuchać buczenie odgłosy. W normalnych warunkach dźwięk przez słuchawki jest super. Umówmy się każdy dźwięk w dobrych warunkach jest dobry nawet przez słuchawkę prysznicową. Moim zdaniem redukcja szumów to chwyt marketingowy w słuchawkach za 200zł.
Podsumowanie
oppo Enco Air 2
Czas biegnie szybko i świetnie mi się obcowało z budżetowymi słuchawkami. Dzięki dużemu przetwornikowi dźwięki są pełne, kwieciste, ale jakość wykonania może troszkę odpychać. Bez dwóch zdań są to jedne z najlepiej grających słuchawek w tej cenie. Gdybym nie patrzyłna wygląd wybrał bym je bo mają duży potencjał.
Zalety
- Nowoczesny design
- Czytelne i proste gesty
- Czas pracy na baterii
- Duży przetwornik
- Matowe etui
Wady
- Wypadające słuchawki
- Długi czas ładowania
- Brak informacji o stanie bateri w etui
- Dedykowane tryby dźwięków potrafią zagłuszyć inne
- Jakoś wieczka pozostawia wiele do życzenia
oppo Enco Air 2 Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie