Razer Blackshark V2 Pro Oferty
Zapraszam do recenzji Razer Blackshark V2 Pro tych lubianych i cenionych bezprzewodowych słuchawek
Budowa Razer Blackshark V2 Pro
Całość sprawia naprawdę solidne wrażenie. Bardzo mięciutka gąbeczka na pałąku oraz mega wygodne pady sprawiają, że noszenie ich cały dzień na głowie nie sprawia żadnych problemów. Zdarzało mi się mieć je na łepetynie ponad 10 godzin dziennie przez parę dni z rzędu i dzięki temu, że są dość lekkie, bo ważą 230 gramów nie odczuwałem z tego powodu żadnego dyskomfortu… W temacie wygody Razer wykonał kawał dobrej roboty. Pady z pałąkiem łączą dwa wydawać by się mogły cienkie i delikatne druciki po dwa na stronę. Na pierwszy rzut oka człowiek myśli – Przecież to się zaraz złamie, skręci i będzie do kosza! Ale nic mylnego. Po pierwsze wygląda to świetnie a po drugie jest naprawdę wytrzymałe.
Na lewym padzie mamy możliwość podłączony mikrofon, który oczywiście można odczepić, guzik ON/OFF oraz guzik do włączenia i wyłączenia mikrofonu. Dodatkowo USB-C np do ładowania oraz dość spory potencjometr, który zaskoczył mnie “przyjemnością użytkowania” – nie wiem jak to inaczej opisać, ale bardzo przyjemnie mi się nim kręciło 🙂
Prawa strona to przełączania się pomiędzy trybami takimi jak muzyka, gry, filmy oraz parowanie Bluetooth. Guzik ten zwany jest przez producenta SmartSwitch.
Łączność
Słuchawki bezprzewodowo możemy podłączyć przez Bluetooth 5.2 albo przez 2.4 GHz w połączeniu z donglem który możemy podłączyć do innego urządzenia – laptopa czy konsoli czy kompa. Dzięki technologii HyperSpeed Wireless mamy gwarancję bezproblemowego działania z nieodczuwalnym opóźnieniem. Bluetooth oczywiście posłuży do sparowania z np z telefonem. A dzięki dedykowanemu przyciskowi można się przełączać pomiędzy podłączonym kompem a sparowanym telefonem.
Niestety nie można odsłuchiwać jednocześnie dwóch źródeł dźwięku, czyli przykładowo słuchać muzy z telefonu i grać na kompie. Aż tak dobrze nie ma. Ale na szczęście nie było żadnego problemu by w czasie grania i nadejściu rozmowy telefonicznej – słuchawki same się przełączyły na telefon i nadchodzące połączenie. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości podłączenia słuchawek na przy pomocy kabla. W zestawie dostaniemy jeszcze kabel by dongla wyprowadzić z kompa na bardziej dostępne miejsce oraz kabel do ładowania. Co do zasięgu to również jest bardzo dobrze. Zdarzało mi się odchodzić od kompa na paręnaście metrów do innego pomieszczania i mimo to, że w linii prostej do kompa dzieliło mnie parę ścian to łączność została niezakłócona.
A jak już mowa o ładowaniu to parę zdań o baterii i właśnie ładowaniu
Producent twierdzi, że zastosowana bateria pozwoli nam na używanie ich do około 70 godzin. Mi się udało wycisnąć maksymalnie około 65 co jest naprawdę świetnym wynikiem. A co do ładowania to w kilkanaście minut podłączenia kabla bateria naładowała się do tego stopnia, że starczało na kolejne kilkanaście godzin. Do naładowania do pełna potrzeba około 4 godzin.
Granie, słuchanie, gadanie
Zacznijmy od technikaliów. 50 milimetrowe przetworniki. Pasmo przenoszenia od 12 do 28 tyś herców. Impregnacja 32 omy, a czułość do 100 decybeli. I w tym momencie przestanę Was zasypywać szczegółowymi danymi, gdyż i tak nikt tego czytać nie będzie a dla graczy i tak nie będzie miało to większego znaczenia. Bo tak naprawdę ważne jest jak się w nich gra. Jak się w nich słucha muzyki i rozmawia.
I tutaj również nie ma się do czego tak naprawdę przyczepić. Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów na tych słuchawkach to przyjemność na całkiem wysokim poziomie. W tej cenie jest po prostu ok. Ale jeżeli chodzi o granie to już inna para kaloszy.
Zanim zaczniemy grać radzę zapoznać się z aplikacją Synapse i przetestować różne presety dla konkretnych gier. Czyli gdy gramy w Fortnite to ustawiamy sobie właśnie ten preset dzięki temu odczucia będą jeszcze lepsze. Granie na tych słuchawkach jest nieporównywalnie lepsze niż na głośnikach co oczywiście odkryciem ameryki nie jest, ale dzięki tej aplikacji i tych właśnie presetów do różnych gier, granie będzie przyjemniejsze.
Producent zaleca właśnie z tego powodu ustawić tryb stereo w czasie grania, mimo że słuchawki te obsługują również dodatkowy trybe wirtualny 7.1 (THX Spatial Audio).
Testowałem te słuchawki w takich grach jak już wspomniany Fortnite, Valorant, Diablo 4 czy CS: GO. W każdej z tych gier bawiłem się świetnie i odczuwałem ogromną różnice z włączonymi tymi wcześniej wspomnianymi już presetami.
Wspomnę jeszcze, że słuchawki nie mają trybu ANC, czyli aktywnego tłumienia szumu, ale dzięki świetnym gąbką na padach otoczenie jest świetnie wygłuszone.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Oprogramowanie Synapse
Wspomniany już wcześniej Synapse to prawdziwy kombajn. Kombajn, ale bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Poza wcześniej wspomnianymi trybami do gier możemy tutaj ustawiać głośność, przełączac się pomiędzy trybem stereo a THX (takie udawane 7.1), włączać tryb nie przeszkadzać – dzięki czemu połączenia przychodzące ze sparowanego telefonu nie zostaną od razu przekazane do naszych uszu. Jest tego sporo i warto tutaj zajrzeć i poświęcić trochę czasu. A obiecuję nie będzie to czas stracony.
Mikrofon to już inna bajka. Jest rewelacyjny. W czasie użytkowania i rozmowy z innymi graczami wiele osób się mnie pytało, dlaczego używam studyjnego mikrofonu. I shit You not.
Ten mikrofon robi NAPRAWDĘ rewelacyjne wrażenie. Głos jest wyraźny pełny i nigdy nie będziecie musieli powtarzać wcześniej wypowiedzianych słów, gdyż każdy zrozumie was za pierwszym razem. No chyba że obżeracie się przed kompem pierogami tak jak ja. No ale na to jeszcze Razer nie znalazł rozwiązania – jeszcze 🙂 Producent osiągnął ten poziom dzięki technologii HyperClear i najwyraźniej jak widać działa to i to cudownie.
Specyfikacja
- Łączność Bezprzewodowe
- Rodzaj łączności Radiowo lub Bluetooth 5.2
- Budowa słuchawek
- System audio Stereo 2.0
- Redukcja hałasu Brak
- Średnica membrany 50 mm
- Pasmo przenoszenia słuchawek 12 ~ 28000 Hz
- Impedancja słuchawek 32 Ω
- Czułość słuchawek 100 dB
- Pasmo przenoszenia mikrofonu 100 ~ 10000 Hz
- Czułość mikrofonu -42 dB
- Złącze USB typu-C – 1 szt.
- Czas ładowania 15 min ładowania = 6h pracy
- Maksymalny czas pracy do 70 h
- Materiał nauszników Pianka, Tkanina
- Waga 320 g
Podsumowanie
Razer Blackshark V2 Pro
Uważacie, że 600zł za gamingowe słuchawki bezprzewodowe to dużo? Ja nie. Nie w tym przypadku. Moim zdaniem za tą cenę ciężko znaleźć coś lepszego. Cudowny mikrofon. Świetna aplikacja. Mega wygodne. No i to co najważniejsze - bardzo dobry dźwięk. Do grania online nie ma moim zdaniem lepszych słuchawek bezprzewodowych. Troszkę brakuję możliwości podłączenia ich kablem z kompem - ale cóż - najwidoczniej nie można mieć wszystkiego - nie w tej cenie.
Zalety
- Świetny Mikrofon
- Komfort
- Brak RGB
- Oprogramowanie Synapse
- Wysoka jakość dźwięku
- Długi czas pracy na baterii
Wady
- Brak możliwości podłączenia słuchawek na Jack
Razer Blackshark V2 Pro Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie