Oppo Reno 6 5G Oferty
Pierwsze wrażenia
Pierwszy kontakt z marką Oppo miałem z modelem Oppo A54, który był świetnym średniakiem z mocną baterią, dobrym aparatem i 4 GB Ram. -Say Whaaaa….t. Oceniłem go źle, ale z odsieczą przyszedł Oppo Reno 6 5G. Podszedłem do niego z czystą kartą i jak się zaprezentował?
Piękna lśniąca gwiazdka na tej nudnej scenie, która przykuwa i kusiła swoim wyglądem. Tak bym określ pierwsze skojarzenie z tym telefonem. Gdy wziąłem go do ręki to poczułem znajome kształty, lecz niedostępne w krainie Androidów i to mi się spodobało. Ktoś wyszedł na przeciw i zrobił coś fajnego.
Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić nie tylko to co się świeci, lecz całokształt wydajność, aparat i ergonomię. Także zapraszam na przygodę z Oppo Reno 6 5G
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Co dostajemy w zestawie od Oppo ?!
- Smartfon Oppo Reno 6 5G
- Słuchawki
- Kabel USB
- Ładowarka
- Narzędzie do wyjmowania karty SIM
- Etui ochronne
- Skrócona instrukcja obsługi
- Przewodnik bezpieczeństwa
Specyfikacja
- System operacyjny: Android 11 nakładką ColorOS 11.3
- Procesor: MediaTek Dimensity 900
- Zegar procesora: 2.40 GHz
- Liczba rdzeni: 8
- GPU: ARM Mali-G68 MC4
- Wyświetlacz: AMOLED 16M kolorów, 90 Hz
- 1080 x 2400 px (6.40″) 411 ppi
- ∼84.1% screen-to-body ratio
- Bateria: Li-Po 4310 mAh
- Szybkie ładowanie: VOOC 4.0
- Brak ładowania indukcyjnego
- Dual Sim
- Pamięć wbudowana: 128 GB
- Pamięć RAM: 8 GB + do 5 GB Virtual Ram
- Wymiary: 156,8 x 72,1 x 7,59 mm
- Waga: 182g
- Aparaty:
- Standardowy: 64 Mpx, AF, EIS, f/1.7
- Szerokokątny (119 °): 8 Mpx, FF, f/2.2
- Makro: 2 Mpx, FF, f/2.4
- Portretowy: 32 Mpx, FF, f/2.4
Wykonanie i wzornictwo
Oppo Reno 6 to kanciasta bryła aluminium, szkła i plastiku. Na tylnej części znajdują się 3 symetryczne obiektywy aparatu osadzone na plasterku szkła z napisem 64MP AI Camera. Wygląda to estetycznie i schludnie nie ma się do czego przyczepić może do tego, że wyspa wystaje o 1,2 mm od obudowy przez co chwieje się na równym podłoży nawet w etui.
Plecki posiadają, aż 20 zgłoszonych patentów niezbędnych do stworzenia tego unikalnego wzorku. Ta technologia nosi nazwę OPPO Reno Glow i nie jest podatna na odciski palców. Dzięki temu ten telefon mieni się niczym księżniczka na balu kokietując swoją mieniąca suknią. W prawym dolnym rogu znajduje się napis sygnowany marką. Oppo, który mieni się wraz z całym tyłem. Naprawdę, naprawdę te plecki po 1 się nie palcują a po 2 są piękne i cieszę się, że nowy gracz wszedł na rynku i trochę namieszał dyktując coś nowego, jeżeli chodzi o wzornictwo.
Gdy zajrzymy na lewy bok zobaczymy 2 przyciski do regulacji głośności, które są wyfrezowane w taki sam sposób jak cała bryła, czyli płaski/kanciasty styl. Na końcach krawędzi boku znajdują się 2 pionowe wąskie pasy szczotkowanego aluminum, które mają za zadanie zdobić i podkreślać smukłość sylwetki.
Prawa strona posiada przycisk blokady ekranu z delikatnym błyszczącym zielonym akcentem w środku. Górna część nie skrywa nic poza zdobieniami i mikrofonem. Dolna natomiast jest wyposażona w slot na karty Sim, tak mamy do czynienia z dual Simem, który nie wspiera niestety kart microSD, port USB-C i otwory na głośnik. Szkoda, że nie znalazł się port na Jacka, natomiast Oppo oferuje świetne bezprzewodowe słuchawki dzięki współpracy DynAudio możemy o tym zapomnieć.
Teraz trochę o tym, czego używamy najczęściej, czyli wyświetlacz. Wyświetlacz Amoled o przekątnej 6,4″ stanowi lwią cześć smartfona, z małą wypustką na aparat swoją drogą podobnym do Samsung S10 i wąskimi ramkami. Dla wyznawców perfekcjonizmu może się nie spodobać mała brudka, która trochę kala w oczy, ponieważ wyszko musi mieć symetrię…wszystko tylko nie twarz człowieka hehe.
Bateria
- Szybkie ładowanie 65 W
- Super Nighttime Standby
Oppo Reno 6 5G wyposażono w baterie o pojemności 4300mAh, jest to przeciętna pojemność w porównaniu do innych modeli Androidowych (gdzie standardem pomału robi się 5000mAh), ale o 300mAh więcej niż np Motorola Edge 20.
Czas działania przy normalnym użytkowaniu wyniósł mi około 1,5 dnia pisanie, dzwonienie, Messenger, Insta i inne social media. Ustawiona odświeżanie na stałe 90Hz. dodatkowym plusem jest funkcja Super Nighttime Standby, która pozwala, aby aplikacje nie drenowały baterii, Oppo chwali się swoją funkcją, że podczas snu zużywane jest tylko 2% energii baterii.
Dzięki temu nasz telefon może zachować więcej mocy na kolejny dzień. Natomiast jak używamy go do zdjęć lub filmowania to tak 8-10 godzin wytrzyma (wszystko zależy też od intensywnośći)
Mój czas ładowania od 10%:
- Do 65% w 10 minut
- Do 100% w 39 minut
Bateria Oppo Reno 6 zostało docenione na portalu DXOMARK:
Wydajność
Pomimo mojego nastawienia i doświadczenia z MediaTekiem, który występował zazwyczaj w słabszych Androidach to tutaj powiem szczerze, że daje radę. W codziennym użytkowaniu nie odczułem, aby procek zamulał, poniżej daje syntetyczne testy dla Geeków cyferek. Dla mnie osobiście cyferki nic nie oznaczają.
Natomiast użytkowanie tego telefonu do pracy w social mediach obrabianie filmów czy zdjęć było bardzo przyjemne.
Gry i rozrywka
Na naszym Instagramie Tech2upl opisywaliśmy osiągi Oppo Reno 6 5G. Więcej dowiecie się w poście, poniżej. Płynność z gier jest przyzwoita i nie odstaje od konkurencji, ja osobiście nie jestem nałogowym graczem, ale udaje się pograć co jakiś czas i uważam, że młode osoby będą zadowolone z osiągów w grach. Ciekawym dodatkiem jest filtr gamingowy który np w grze PUGB Mobile, który dodaje nam żywsze kolory i doświetla przede wszystkim ciemniejsze miejsca.
Przydane funkcje w Oppo
Zaczynając od pierwszego zdjęcia mamy tutaj technologię, która pozwala czerpać jeszcze większą przyjemność z oglądania Netflix’a czy Youtube’a
Kolejną przydatną funkcją są podświetlane krawędzie, które informują nas o powiadomieniach.
A teraz coś co producenci usiłują wcisnąć konsumentom, że twój telefon może mieć jeszcze więcej Ramu wystarczy jednym przesunięciem i cyk z 8 robi się 12GB – niestety tak pięknie nie jest i w praktyce niewiele to daje. Dlaczego, ponieważ korzystamy tutaj z pamięci ROM, czyli wbudowanej. Jak ktoś kiedyś korzystał z wirtualnych maszyn to wie ze zwiększenie ilości Ram z dysku nie wiele ma wspólnego z prawdziwą pamięcią Ram. Tutaj otwieram dyskusje – może się będę mylić 😉
Kolejna bardzo przydana rzecz (obrazek 4) to panel boczny, działa podobnie jak w Hua i jestem bardzo z niego zadowolony jest intuicyjny i prosty. Sony Xperia mogła by się uczyć jak taki pasek powinien wyglądać, aby nie zniechęcić użytkownika. Ten pasek pozwala nam na otwarcie aplikacji w systemie okienkowym. Dzięki temu możemy mieć otwarte 2 aplikacje jednocześnie.
Zabezpieczenia
- Szybki czytnik linii papilarnych
- szybkie odblokowanie twarzą nawet w niekorzystnym oświetleniu
Oppo jest wyposażony w świetny czytnik linii papilarnych, który działa błyskawicznie, dla niektórych osób może powodować dyskomfort ułożenie go dość blisko dolnej krawędzi. Dla mnie osobiście nie powodowało to problemów i byłem bardzo zadowolony z jego użytkowania.
Jeżeli ta informacja Cię zmartwiła to nie ma problemu, Oppo ma w swojej ofercie jeszcze jedną świetną broń, jest nim odblokowanie twarzą. Po pierwsze działa szybko precyzyjnie i przyjemnie, po drugie testowałem odblokowanie w ciemnym pomieszczeniu i telefon nie miał żadnych problemów.
Czas w jakim doświetlił sobie ekran był chwilowy przez co nie raził nas swoim światłem. Porównując tą samą funkcję w moim prywatnym telefonie (Huawei P30 Pro) trwało to długo i nieskutecznie. Wolałem szybciej użyć czytnika niż być rażony światłem.
Aparat
- Słaby zoom 5 i 10-krotny
- Słabe macro
- Dobry tryb nocny
- Dobre algorytmy AI
- Szeroki kąt
Zdjęcia zrobione przy dobrym oświetleniu są naprawdę bardzo dobrzej jakości. Dzięki asystentowi możemy uchwycić jeszcze lepsze kadry, a one są jaskrawe i nasycone. Tak samo dzieje się przy szerokim kącie, za to Oppo korzysta tutaj z dedykowanej matrycy pod szeroki kąt. Mamy tutaj też obiektyw dedykowany obiektyw pod macro, macro które jest średnie uważam, że jest to jeden ze słabych punktów tego urządzania. Ponieważ nie jest wyraźne i często robi wokół siebie efekt rybiego oka co uważam za minus.
Główny obiektyw służy nam do zdjęć 1x, 2x, 5x i 10x krotnych. O ile jak na główny aparat 64MP robi świetne zdjęcia, które cieszą oko, tak już 5 i 10x zoom to kolejny słaby element tego telefonu. Nie mamy tutaj odczynienia z peryskopowym teleobiektywem wykorzystywanym np w serii Edge od Motoroli.
Przy słabszym oświetleniu oraz podczas zdjęć nocnych Oppo mnie zaszokował. Zdjęcia są naturalne i nie mają tak dużo szumów. Może w porównaniu do Huawei P30 Pro mają mniej informacji i gorsze ustawienia to dla nas bardziej będą cieszyć te które nie są przejaskrawione na żółto jak to ma miejsce we wspomnianym P30 Pro.
AI Palette – to funkcja pozwalająca nam edycję zdjęć. Moim zdanie jest ona mało dopracowana, gdyż mamy 3 tryby, w których AI zmiennie kolor naszego tła. Nie widziałem tym nic ciekawego… Gdyby ta funkcja wycinała postać idealnie to było by świetne narzędzie do robienia memów – jedna aplikacja mniej.
5x zoom
Macro
Główna
Nocne
Wideo
- Filmowanie z aparatu na tyle:
- Tylny aparat główny: 4K UHD (30 kl./s), FHD (60/30 kl./s)
- Film w zwolnionym tempie FHD (120 kl./s), HD (240 kl./s), FHD (480kl./s), HD (920 kl./s)
- Tylny aparat z obiektywem ultraszerokokątnym: FHD (30 kl./s)
- Wideo 2x i 5x zoom: 4K UHD (60/30 kl./s), FHD (60/30 kl./s)
- Ultrastabilizacja: FHD (60 kl./s)
- AI Highlight Video: HD (30 kl./s)
- AI Color Portrait: HD (30 kl./s)
- Rozmycie tła: HD (30 kl./s)
- Rejestracja wideo przednim aparatem: FHD (30 kl./s), HD (30 kl./s),
- Tryby Ultrastabilizacja,
- AI Color Portrait, AI Highlight Video,
- Rozmycie tła
Ultrastabilizacja FHD (60 kl./s)
Nie jest to topowa stabilizacja znana z wielu modeli innych marek, oceniam ją na średnią, nie wiem, dlaczego, ale lepiej radzi sobie i jak mamy stabilizację obrazu to nie możemy korzystać z AI.
AI Highlight Video HD (30 kl./s)
Szkoda, że w tak słabej rozdzielczości, dzięki tej opcji sztuczna inteligencja za Ciebie dobiera odpowiednie ustawienia wideo dzięki czemu nagranie wygląda lepiej. Niestety jak mamy włączoną opcję AI nie mamy stabilizacji ….aha i to HD trochę boli. Co do Live HDR mógłbym powiedzieć, że działa to już do Ultra Night HDR niezbyt. Może oczekuje od tego trybu więcej, ale co tu mówić, jak wszystko jest w jakości HD albo XD. No jest jaśniej, tylko nie tego się spodziewałem po tym trybie.
- Live HDR
- Ultra Night HDR
AI Color Portrait HD (30 kl./s)
Trochę nie widzę różnicy po między inteligentnym bokechem a rozmyciem tła. W rozmyciu tła możemy tylko ustawić sobie procentowo, ile tego tła chcemy rozmyć. W każdym bądź razie bokech działa dobrze czasami udaje mu się przyciąć własny, ale trzyma poziom.
Za to inteligentny portret jest super działa świetnie w normalnym oświetleniu a nawet dobrze sobie radzi w gorszych warunkach oświetleniowych
Tryb Filmowy 20:9 (2400 x 1028, 30kl./s)
Miło mieć coś takiego, osoby kreatywne, nagrywające filmy na YT mogły by wykorzystać to narzędzie. Mamy stabilizację, 60 klatek tylko lecieć i nagrywać 🙂
Portrait Beautification Video FHD (30 kl./s)
Nie jestem fanem takich rozwiązań, gdyż uważam, że nie musze się upiększać XD, ale działa to tak zobaczcie diametralną różnicę.
Podsumowanie
Oppo Reno 6 5G
Telefon Oppo Reno 6 uważam za bardzo udany model, który wykorzystamy do zdjęć, filmów czy rozrywki. Ma swoje słabe strony, ale swoim wyglądem i poręcznością sprawia, że chcemy go mieć.
Zalety
- Aparat
- Wideo
- Rozmiar
- Design
- Wydajność
- Ergonomia
- Szybka ładowarka
- Jasny wyświetlacz
Wady
- Brak dźwięku stero
- Brak wejścia Jack 3,5 mm
- Wystający aparat
- Przycisk głośności
- Umiejscowienie wyłaczania rozmów
- Brak teleobiektywu
Oppo Reno 6 5G Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie