Motorola Moto G71 5G to kolejne urządzenie z serii G, przeznaczone dla osób, które szukają urządzenia przystępnego cenowo z w miarę dobrymi parametrami. Czy Motorola Moto G71 5G jest warta Waszej uwagi? Zapraszam na lekturę.
Zestaw
Nowa motka przychodzi do nas w granatowym pudełku z logo producenta oraz nazwą urządzenia. W środku poza makulaturą i dzisiejszym bohaterem znajdziemy też silikonowe przezroczyste etui, oraz 33-watowa ładowarkę sieciową wraz z kabelkiem USB-A do USB-C.
Budowa i jakość wykonania
Obudowa telefonu jest w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Wersja kolorystyczna jaką otrzymałem do testów to: Neptune Green, która w zależności od kata padania światła mieni się w kolorach niebieskim oraz zielonym. Delikatnie wystająca wyspa aparatów zdecydowanie wyróżnia się od reszty plecków. Z tyłu znajdziemy także logo Motoroli, które skrywa pod sobą czytnik linii papilarnych.
Krawędzie:
Przód telefonu to 6.4-calowy wyświetlacz, który posiada dosyć standardowe duże lecz w miarę równomierne ramki u góry i przy bocznych krawędziach co w efekcie wygląda dobrze. Dolna ramka natomiast jest wyraźnie większa od pozostałych co skutkuje tym, że Motka ma nie mała bródkę. U góry wyświetlacza znajdziemy drobną dziurkę skrywającą aparat do selfie.
Wyświetlacz
Bez wątpienia wyświetlacz to ten element Moto G71 5G, który wyróżnia ją na tle konkurencji. Producent zastosował tu ekran OLED o rozdzielczości FullHD+. Jak na tę półkę cenową ekran oferuje dobrą jasność oraz jak przystało na OLED bardzo dobre odwzorowanie kolorów, dodatkowo można dostosować pewne ustawienia do własnych potrzeb jak: nasycenie kolorów czy temperaturę barw. Niestety, ale ekran nie zaoferuje nam większej częstotliwości odświeżania niż standardowe 60 Hz. Nie uświadczymy także ekranu AOD, zamian otrzymujemy szybki podgląd podstawowych informacji i powiadomień po poruszeniu telefonu.
Specyfikacja
Wydajność i oprogramowanie
Motorola Moto G71 5G oparta jest o Androida 11. Systemowa nakładka podobnie jak w innych modelach Motoroli jest małoinwazyjna względem “czystego” Androida. Są tu między innymi znane z innych telefonów moto-gesty, np. potrząśnięcie urządzeniem aby włączyć/wyłączyć latarkę. Nie będę się tu za bardzo rozpisywał, szczegółowszy opis znajdziecie w poprzednich naszych recenzjach urządzeń Motoroli.
System napędzany jest Snaprdragonem 695oraz wspierany przez 6 GB pamięci RAM, która jest wirtualnie rozszerzona do 7,5 GB. Urządzenie działa płynnie, aplikacje nie są szybko ubijane, otwierają się bez opóźnień. Przy codziennym użytkowaniu można jego działanie określić jako dobre. Pamięć motki nie jest rozszerzalna, ale 128 GB tej wbudowanej powinno nam wystarczyć.
Możliwości Foto – Wideo
Zdjęcia w Motoroli możecie zrobić trzema aparatami – głównym, 50-megapikselowym obiektywem, 8-megapikselowym szerokokątnym, albo 2-megapikselowym makro obiektywem. Zdjęcia dzienne z głównego aparatu są wyraźne, dość szczegółowe i mają przyjemne kolory. Jak na półkę cenową motka sprawia się tutaj bardzo dobrze. Podobnie jest ze zdjęciami z obiektywu szerokokątnego, choć im bliżej krawędzi zdjęcia, tym szczegółowość spada.
Po zmierzchu motka zwyczajnie nie daje rady. Zdjęcia z głównego obiektywu mają problem ze szczegółami i ostrością, a o zdjęciach z obiektywu szerokokątnego lepiej nie mówić. Tryb nocny możemy włączyć tylko przy obiektywie głównym i niekoniecznie dodaje zdjęciom jakichkolwiek wartości dodanych. Ma też tendencję do nadmiernego rozjaśniania zdjęć. Filmów nie nagramy też w 4K, natomiast filmy nagrane w FullHD przy 60 kl/s są słabej jakości. Nie uświadczymy tu żadnej stabilizacji przez co filmy w ruchu dosyć mocno się trzęsą.
Bateria
Bateria to ewidentnie jedna z zalet Motoroli Moto G71 5G. Zastosowane tu ogniwo o pojemności 5000mAh wystarczy bez problemu na dwa dni standardowego użytkowania urządzenia. SOT jaki możemy osiągnąć to nawet 9 godzin. Czas pełnego naładowania wynosi 1h i 25 minut, co jest bardzo dobrym czasem przy takiej pojemności i cenie.
Podsumowanie
Motorola Moto G71 5G
Motorola Moto G71 5G to urządzenie poprawne, które może się podobać. Na plus zastosowany ekran OLED oraz bardzo dobre czasy na baterii. Na minus aparat, który o ile w dzień daje radę i wykonamy nim akceptowalne zdjęcie o tyle robienie zdjęć w nocy kompletnie nie ma sensu. W kwocie do 1400 zł jest to urządzenie, którym warto się zainteresować.
Zalety
- Ekran OLED
- Bardzo dobre czasy na baterii
- Dobra wydajność
- Ładny design
Wady
- Słabe zdjęcia nocne
- Brak nagrywania w 4K
- Przeciętne nagrywanie filmów w FHD