JBL Bar 300 Oferty
Soundbar JBL BAR 300 za niecałe 2 tyś zł. Bez dodatkowych satelit i osobnego subwoofera. Jak myślicie, czy to dobry pomysł na wydanie takiej kasy? W poniższym tekście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszam do lektury 🙂
Budowa JBL BAR 300
Zacznijmy od wyglądu JBL BAR 300 gdyż to pierwsze co się nam rzuca w oczy. Plastikowo metalowa konstrukcja wygląda delikatnie mówiąc co najmniej ładnie, gdyż nie potrafię sobie wyobrazić by ktoś otwierając pudełko stwierdził – “Meh, ujdzie!” Całość zamyka się w wymiarach 82 x 56 x 103 centymetrów. A waga jego to 2,5 kg. Więc nie jest to jakiś gigant i raczej pod każdym tv się zmieści i w większość szafek/półek pod nimi.
W moim przypadku akurat idealnie wpasował się w lewą część półki i razem z czarnym dekoderem i PS4 po prawej stronie tworzyli w miarę symetryczną czarną rodzinę. Od przodu mamy siateczkę osłaniającą ukryte wewnątrz głośniki (oraz wyświetlacz), która zawija się również na boki urządzenia. Górna część to całkiem spore wyżłobienie z logiem JBL na środku i trzema guzikami po prawej stronie.
Wspomniałem wcześniej o wyświetlaczu. Na pierwszy rzut oka go nie widać gdyż jest fajowo schowany pod siateczkową częścią przednią. Ale nie martwcie się, on tam jest i działa i wygląda naprawdę fajnie. Uaktywnia się on gdy następują jakieś zmiany, czy to w głośności czy źródle sygnału. Szkoda tylko że dane wyświetlane są tylko w białej barwie. Tył soundbara to głównie wejścia oraz jedno ujście basrefleksu.
Komunikacja przewodowa
- Przejdźmy płynnie do łączności. Jak już wspomniałem powyżej, z tyłu posiadamy poniższe gniazda.
- wyjście optyczne
- gniazdo ethernet
- HDMI IN
- HDMI ARC
- gniazdo zasilania
- gniazdo ethernet
- port USB *
- *USB to tylko serwis port. I uwaga – tylko poza USA. Nasi amerykańscy sojusznicy mają jeszcze możliwość odtwarzania muzyki właśnie przez ten port – no ale nie my?!
Komunikacja bezprzewodowa
- Tak jak powyżej mamy wszystko co najważniejsze:
- Alexa Multi-Room
- Airplay
- Bluetooth 5.0
- Chromecast
- Wi-Fi (2,4/5GHz)
- Jak już wspomniałem wyżej – jest wszystko co potrzeba. Jest i działa. W czasie korzystania nie uświadczyłem ani jednego problemu z brakiem sygnału czy jego utraty. Wszystko działało od początku do końca bez jakichkolwiek problemów. I to było w pewnym stopniu zaskoczeniem dla mnie. Z doświadczenia z innymi sprzętami zawsze było to COŚ co wkurzało na początku i sprawiało że odechciewało się bawić z danym urządzeniem. A tutaj – bajka.
Aplikacja – JBL One
Kończąc poprzedni akapit wspomniałem że wszystko jest na swoim miejscu i działa. I tak samo można powiedzieć o aplikacji. Instalacja bezproblemowa, wykrycie sprzętu prawie natychmiastowe, aktualizacja soundbara dość szybka. Naprawdę nie ma się do czego doczepić. A co potrafi ta paka? Wszystko co potrzeba. Posiada wszystkie funkcje które posiada pilot, więc w przypadku gdy córka będzie chciała sprawdzić jak dobrze piloty szybują z balkonu to nie musimy się martwić od razu 😉
Co jeszcze posiada aplikacja i na co nam pozwala? Przy jej pomocy jak już wspomniałem wcześniej – zaktualizujemy oprogramowanie czy też zmienimy synchronizację dźwięków czy pobawimy się korektorem.Pozwoli również na początku konfiguracji sprzętu przeprowadzić kalibrację akustyczną. Czyli jak już się rozsiądziemy w kanapie a wcześniej ułożymy sprzęt tam gdzie jego odwieczne miejsce będzie, soundbar przy pomocy fal dźwiękowych “zbada” otoczenie i tak dopasuje moc dzików by jak najlepiej symulować dźwięk przestrzenny.
Pilot
Pilot…no jest 🙂 No i działa 🙂 Ciężko napisać coś więcej na jego temat. Jest wygodny, przyjemnie się z niego korzysta i posiada wszystkie konieczne funkcje. A tak naprawdę w przypadku gdy naszego Bara podłączymy przez HDMI ARC to z czasem będzie on nam całkowicie zbyteczny, gdyż głośność będziemy regulować automatycznie przy pomocy pilota do tv czy tam dekodera.
Technologia i moc.
Jako jedyny w całej gamie soundbarów nie posiada subwoofera w komplecie i też nie ma możliwości podłączenia innego. Trochę szkoda, gdyż nie ukrywam – przydało by się. Z obecnych technologicznych rozwiązań mamy dźwięk przestrzenny Dolby Atmos plus ichniejsza odmiana Multibeam. System który ma symulować dźwięk przestrzenny bez dodatkowych satelit rozstawionych w kątach pomieszczenia.
Wspomnieć również trzeba o zastosowanych takich technologiach jak PureVoice – unikalny algorytm do optymalizacji czystości głosu – czyli wg producenta technologia która już nigdy nie dopuści do sytuacji w której wybuchy są za głośno a dialogi za cicho i siedzimy z pilotem w ręce i co chwilę VOL UP i VOL DOWN….all the time!
W środeczku siedzą 4 średnio-nisko i 2 wysokotonowe głośniki. Łączna ich moc to 260 W a pasmo przenoszenia od 50Hz do 20 kHz. Niskotonowe głośniki są umieszczone z przodu obudowy a wysokotonowe są skierowane w bok. Całość ma moc 260 W
Jak to gra!
Siadasz wygodnie na kanapie i w zależności czy włączysz film, grę czy muzykę na twarzy pojawi Ci się banan oraz opcjonalnie wypowiesz ciche – Wow! JBL 300 Bar dostarcza dźwięku o niebywałej jakości. Czyste tonacje, wyraźne basy i precyzyjne detale sprawiają, że każdy dźwięk staje się intensywnym doznaniem. Słuchanie ulubionej muzyki staje się prawdziwą ucztą dla zmysłów.Dzięki zaawansowanej technologii dźwięk wypełnia całe pomieszczenie. Bez względu na to, gdzie siedzisz na kanapie, doświadczasz pełni dźwięku, co sprawia, że każdy dźwięk jest wyraźny i czysty. Jako fan bardziej mocnego grania odpalając koncert TOOL’a na blu ray szczęka mi opadła.
No i sąsiedzi mnie już nie lubią za bardzo. To samo z graniem. Jest naprawdę dobrze. A co z filmami? Tam miałem największe obawy. Gdyż z doświadczenia wiem że to nie jest takie proste ostatnio dobrze przekazać widzowi to co autor miał na myśli. Za mocne basy, za ciche dialogi i tak wymieniać można dniami. Ale nie tutaj! Zastosowane własne technologie takie jak wspomniana już TrueVoice czy idealna moim zdaniem implementacja Dolby Vision Passthrough czy Dolby Atmos sprawiają że nie wkurzasz się już na telewizor że albo nic nie słyszysz albo krwawią Ci bębenki.
Wspomnieć trzeba też o możliwości odsłuchiwania muzyki bezprzewodowo z telefonów i innych urządzeń. Działa to oczywiście bezproblemowo jak zresztą wszystko w tym sprzęcie 😉
Przez chwilę się zastanawiałem czy jest coś co mnie irytuje w tej “graj belce”, coś co bym zrobił inaczej, zaprojektował w inny sposób i …cholera nie znalazłem. To oczywiście nie znaczy że to sprzęt idealny, sprzęt bez wad. Gdyż patrząc przez pryzmat rzeczywistego dźwięku przestrzennego generowanego przy pomocy zestawu satelit w zestawach 7.1 lub więcej tutaj mamy “symulację” tego dźwięku. I właśnie zdając sobie sprawę z tego że ten soundbar robi wszystko co w jego mocy by osiągnąć efekt przestrzenny, dochodzę do wniosku że jest naprawdę dobrze. Do wniosku takiego że zestawy z wieloma satelitami już powoli odejdą w niepamięć. Gdyż skoro jedno takie prostokątne pudełeczko potrafi tak dużo i tak łatwo to po co nam zabawa z metrami kabli i ustawianiem dodatkowych głośników po pokoju?!
W kartonie:
- Pilot z bateriami,
- hdmi,
- papierologia
- i sam soundbar,
- uchwyty do montażu ściennego
Wymiary
- Wymiary soundbara (szer. x wys. x gł.)
- 820 x 56 x 103,5 mm / 32,3” x 2,2” x 4,1”
- Waga soundbara
- 2,5 kg / 5,5 funta
- Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.)
- 1060 x 120 x 170 mm/ 41,7″ x 4,7″ x 6,7″
- Waga opakowania
- 4,1 kg / 9 funtów
Specyfikacja sterowania i połączenia
- Port USB
- Typ A
- USB
- 5 V DC; 0,5 A
- Obsługiwany format plików
- MP3
- Kodek MP3
- MPEG 1 Layer 2/3, MPEG 2 Layer 3, MPEG 2.5 Layer 3
- Częstotliwość próbkowania MP3
- 16 – 48 kHz
- Szybkość transmisji bitów MP3
- 80–320 kpbs
- Wersja Bluetooth
- 5.0
- Profil Bluetooth
- A2DP 1.2, AVRCP 1.5
- Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth
- 2400 MHz–2483,5 MHz
- Moc nadajnika Bluetooth
- <15 dBm (EIRP)
- Sieć Wi-Fi
- IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4 GHz/5 GHz)
- Zakres częstotliwości nadajnika Wi-Fi 2,4 GHz
- 2412–2472 MHz (częstotliwość 2,4 GHz dla pasma ISM, 11 kanałów w USA, 13 kanałów w Europie i innych lokalizacjach)
- Moc nadajnika Wi-Fi 2,4 G
- <20 dBm (EIRP)
- Zakres częstotliwości nadajnika Wi-Fi 5 GHz
- 5,15–5,35 GHz, 5,470–5,725 GHz, 5,725–5,825 GHz
- Moc nadajnika Wi-Fi 5 GHz
5,15–5,25 GHz <23 dBm, 5,25–5,35 GHz i 5,47–5,725 GHz <20 dBm, 5,725–5,825 GHz <14 dBm (EIRP)
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Podsumowanie
JBL Bar 300
Patrząc na obecne trendy i kierunek, w którym konkurencje podąża, z czystym sumieniem mogę polecić JBL Bar 300. Jest to jeden z najlepszych sprzętów grających jakie było mi testować od dawna. Wygląd, prostota w obsłudze i przede wszystkich jakość dźwięku sprawia, że w podobnej cenie nie znajdziesz obecnie na rynku lepszego sprzętu pod telewizor. Oczywiście z mocą 260 W sprzęt ten nadaje się do średniej wielkości salonu i tam też sprawdzi się najlepiej. Nie zabierajcie go ze sobą na disco z zamiarem porwania tłumu przy jego pomocy 😉
Zalety
- Jakość dźwięku przestrzennego
- Wygodny pilot
- Zaawansowana, ale łatwa w obsłudze aplikacja
- Wbudowany wyświetlacz
- Wszechstronność
Wady
- Cena
- Brak możliwości podłączenia subwoofera
- Brak kabla optycznego w zestawie
JBL Bar 300 Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie