Pierwsze wrażenia
Dzwoni do mnie żona mówi: „matko, co to za wielka paka od Hisense ” a ja już wiem co to będzie się działo :)! Wnoszę do pokoju i zaczyn operację na pacjencie – wypakowanie. Duży plus za solidność pakowania. Telewizor zabezpieczony dużą masą styropianu, dodatkowo zostały przyklejone 2 specjalna paski po bokach, aby wyciągnąć telewizor bezpiecznie z pudełka i nie uszkodzić tego kolosa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na:
Specyfikacja
- Ogóle:
- Model: HISENSE 55E76GQ
- Materiały: Plastik
- Proporcje obrazu: 16:9
- Rozmiar przekątnej ekranu (cale): 55” / rozmiar przekątnej obrazu (cm): 139 cm
- Technologię/funkcję:
- Technologia Backlight: DLED
- Technologia HLG
- Dolby Vision
- Upscaling Ultra HD
- Technologia MEMC
- Filtr digital 3D
- Redukcja szumów MPEG
- Panel użytkownika: VIDAA U5.0
- Anyview Cast
- Funkcja Anywiev Stream: DMP/DMR
- Aplikacje Smartphone: Tak
- Cyfrowy i analogowy tuner: DVB-T2/T/C/S2/S
- Kontrola rodzicielska
- Funkcja PVR: Tak, w zależności od lokalizacji
- Zmiana czasu: Tak, w zależności od lokalizacji
- Wspólna platforma (Cl+): V1.4
- Bluetooth
- Obraz:
- Częstotliwość zasilania: 50-60 Hz
- Maksymalna rozdzielczość: Ultra HD 3840×2160
- Kąt widoczności (H): 178 °
- Częstotliwość synchronizacji: 60 Hz
- Kontrast: 4000:1
- Kompatybilny z uchwytem ściennym VESA: 300×200
- Formaty Video: AVI, MP4, MKV, TS, FLV, OGG, WMV, MOV, MPG, MPEG, VOB, WEBM, OGM
- Obsługiwane formaty audio: WMA, FLAC, MP2, MP3
- Format obrazu: JPEG, BMP, PNG, GIF
- Dźwięk:
- Wyjściowa moc dźwięku: 2×10 W
- Technologia dźwięku: Dolby Atmos
- Korektor dźwięku
- Media Player: Audio, Obraz, Video
- Złącza:
- Prawa strona:
- Złącze HDMI 3: HDMI2.0, HDMI2.1/ALLM, VRR
- Liczba złącz USB (2.0): 1
- Liczba złącz USB (3.0): 1
- Gniazdo antenowe: 1
- Złącze anteny satelitarnej: 1
- Z tyłu
- Liczba wyjść S/PDIF: 1
- Liczba wejść audio (L/P): 1
- Liczba wyjść słuchawkowych: 1
- Liczba tunerów RF: 2
- Liczba wejść (AV): 1
- Liczba portów Eternet RJ45: 1
- Lewa strona
- Gniazdo zasilające
- Informacje dodatkowe
- Zużycie energii w trybie Standby: 0.5 W
- Zużycie energii w trybie wyłączonym: 0.5 W
- Poziom zużycia energii w trybie maksymalnego poboru: 160 W
- Wymiary produktu z podstawą: 122.7 × 78 × 27.1 cm
- Wymiary urządzenia (sz x w x g): 122.9 × 71.1 × 7.8 cm
- Szerokość ramy – górnej: 1.7 mm / spód: 16 mm / lewej: 1.7 mm / prawej: 1.7 mm
- Masa urządzenia: 15 kg
Co otrzymujemy w zestawie
W zestawie znajduje się:
- Telewizor 55″
- Pilot z bateriami
- Kabel zasilający
- Nóżki z śrubkami
- Instrukcję i kartę gwarancyjną
Wygląd
Po wyciągnięciu z pudełka telewizor zawisł na ścianie. Szeroko-wysoka bryła plastiku zdobiła moją ścianę. Na spodniej ramce widniał małym napis Hisense. Smukłe ramki, zgrabna sylwetka i wyrazisty ekran z pięknymi barwami. To były pierwsze elementy na które zwróciłem uwagę. Co do jakości użytych plastików uważam, że jest bardzo dobrze.
Wszystkie porty są opisane w specyfikacji co, gdzie i jak? Fakt Hisense nie należy do najsmuklejszych telewizorów znanych na rynku. Nie jest też najcieńszy, najlżejszy, nie ma też najmniejszych ramek, więc co jest w nim tak ciekawego?! Jest po postu normalny nie musi mieć naj, aby się podobał, ale za to musi mieć coś w sobie wiec teraz przejdźmy do technologii.
Technologie
Dolby Vision HDR – HDR jest już znany na rynku. Jedni producenci używają go tylko do marketingu a u innych faktycznie działa. Dlatego Hisense jest tą 2 firmą, działa i faktycznie się jest duża zmiana jak używamy to do oglądania filmów. Większy kontrast, lepsze doświetlenie.
Smart Scene (AI Picture Optimization) – z tą funkcjonalnością mam problem, ponieważ jak HDR działał i było wszystko ok to tutaj podczas włączenia tej opcji ekran zaczął w dziwny sposób przyciemniać i rozjaśniać się i nie za bardzo mi to odpowiada jak ekran pulsuje jasnością.
Tryb gry ALLM, VRR – pamiętajcie, że te opcja działa tylko pod HDMI2.1 i to nie to samo co tryb gry – ja o tym nie wiedziałem – wiec miałem mieszane uczucia donośnie tej opcji. Podłączyłem w tedy testowany przeze mnie ConceptD i grę Tomb Rider, następnie Xbox Series X – z grą Forza Horizon 5 a następnie PS5 – z Spider-Man: Miles Morales.
Podsumowując konsole grało się naprawdę dobrze 4K, HDR robi robotę mega wrażenie grać na taki wielkim telewizorze – niestety kosztem grafiki. Bo wybieramy między jakością i 30FPS a wydajnością tutaj 60 FPS a gorsza grafa. Nie miałem gier next-genowych wiec 120 FPS nie uświadczyłem, ale z pomocą przyszedł ConceptD i tam 120 Hz było odczuwalne. Płynność ruchu poezja, więc jak ktoś wacha się czy kupić gry next-geneowe to warto i podłączyć do takiego telewizora Hisense.
System Hisense
System w telewizorze Hisense nosi nazwę VIDAA U5.0. Patrząc na inne systemy w telewizorach to muszę przyznać na dzień dzisiejszy, że jest on najpraktyczniejszym i najbardziej intuicyjnym panelem użytkownika. Mamy styl kafelkowy, najczęściej używane aplikacje są na górze wraz z propozycjami filmów na dzisiaj. Poniżej są kategorie podzielone na serwisy. Wszystko jest bardzo czytelne.
VIDAA ma coś jeszcze ciekawego VIDAA ART, czyli serwis ze zdjęciami, dzięki którym swój telewizor przekształcisz w obraz. Mamy możliwość włączenie również zdjęć animowanych czy włączenie trybu slajdów. Ta opcja nie jest jakaś wyjątkowa, ale wyjątkowe jest to, że VIDAA stara się mieć swoje społeczeństwo. Dzięki też taki obrazom możemy zobaczyć na co stać nasz Smart telewizor.
Audio
Co jak co, testowałem sounbar’y z rzekomym dźwiękiem 3D, słuchawki i głośniki, więc powiem wam, że trochę znam się na dźwięku. Tylko trochę XD! Dźwięk od Hisense jest petarda, serio używam tego kolokwializmu z pełną świadomością. Dzięki technologii zastosowanej w tym telewizorze, mogłem poczuć się jak w kinie, Dolby Atmos spełnia swoją funkcję. Gdy dźwięk ustawimy na „teatr” możemy cieszyć się z przestrzennego dźwięku. W tym samym pokoju testowałem soundbar 3D i tego efektu nie doświadczyłem. Ponadto czy w grach, czy podczas seansów filmowych dźwięk był ustawiony na max 20 punktów z 50 i było bardzo głośno.
Typy profili audio:
- Standardowy
- Teatr
- Muzyka
- Mowa
- Tryb nocny
- Sport
Gdy ktoś z was jest audiofilem i powyższe typy audio nie do końca wam podchodzą, macie sposobność dostosowania dźwięku do swego ucha po przez equalizer. I tak jak ja powiesicie telewizor, macie dedykowaną opcję „ustawienia uchwytu na ścianie”, powoduje to wykorzystanie głośników w inny sposób.
Pilot
Pilot jest wykonany z dobrego tworzywa, plastiki solidnie spasowane i twarde. Wiec tyle o wykonaniu jest ok za to ciekawe jest to, że ktoś przemyślał potrzebne funkcję i jednym naciśnięciem mamy w ulubione portale z filmami. Dodatkowo jak się zalogujemy do systemu Hisense możemy sterować głosem.
Podsumowanie
Hisense
Nadszedł czas na podsumowanie. Wiec firma Hisense zdobyła moje zaufanie i mogę polecić ten telewizor wielu osobą, które cenią sobie dobrą jakość obrazu i audio. I tak jak wspomniałem Tv ma kilka mankamentów, ale zachęca mnie do poszukania swojej perełki od Hisense. A ty, jeżeli potrzebujesz dobrego TV-ka bierz go śmiało a będzie Pan zadowolony!!
Zalety
- Jakość obrazu
- Technologie
- Dźwięk przestrzenny
- Prosty i intuicyjny system
- Stosunek jakości do ceny
- Dolby Vision HDR
- Dolby Atmos Cinematic
Wady
- Pojawiające się artefakty przy 120Hz
- Miganie obrazu przy AI Picture
- Słaba antena
- Częstotliwość odświeżania ekranu 50Hz