Motorola Edge 20 Pro Oferty
Słowem wstępu
Do Motoroli mam sentyment, skradła moje serce od pierwszego wejrzenia dzięki takiemu średniaczkowi jakim była Motorola G30-stka. Potem miałem przyjemność (w pełni tego słowa znaczenia) testować Motorole G100, moim osobistym zdaniem Motorla świetnie wypełniła rynek swoimi średniakami zastępując dobre telefony od LG. Jednym z nich był testowany przez nas LG Velvet.
A co miała w sobie Motorola Edge 20 Pro? Przede wszystkim była koherentna z pozostałymi modelami, czyli jak raz używasz Motki to kolejny model nie sprawi ci problemów. Czysty Android z małą nakładką dla mnie bomba, Marcinkus troszeczkę narzekał, ale i tak był zadowolony z Motoroli zobaczcie recenzje pozostałych modeli z rodzinki Edge. Motorola Edge 20 i Motorola Edge 20 lite
Co dostajemy w zestawie od Motoroli?!
W zestawie znajduje się:
- Motorola Edge 20 Pro
- Ładowarka TurboPower 60 W
- Kabel USB Type-C
- instrukcje obsługi
- Klucz SIM
- Etui ochronne
- Kabel ReadyFor
Specyfikacja
- Wodo- i pyłoszczelność: IP52
- Wymiary: 163.00 x 76.00 x 7.99 mm
- Waga: 190g
- Wyświetlacz Kolorowy / OLED
- 1,07G kolorów, 144 Hz
- 1080 x 2520 px (6.70″) 409 ppi
- ∼84.6% screen-to-body ratio
- Proporcje 20:9 Max Vision
- Ochrona wyświetlacza: Corning Gorilla Glass 5
- Standardowa bateria: Li-Ion 4500 mAh
- Pamięć wbudowana: 256 GB
- Pamięć RAM: 12 GB
- System operacyjny: Android 11
- Procesor: Qualcomm Snapdragon 870
- Zegar procesora: 3.20 GHz
- Liczba rdzeni: 8
- GPU: Adreno 650
- Dual Sim
- Kolory: Midnight Blue, Blue Vegan Leather, Iridescent White
Aparaty:
- Standardowy: 108 Mpx AF, EIS, f/1.9
- Szerokokątny (119 °) 16 Mpx FF, f/2.2
- Tele 8 Mpx AF, OIS, f/3.4
- Portretowy 32 Mpx FF, f/2.25
Wykonanie i wzornictwo
Plecki flagowego modelu Motoroli to matowy plastik, który doskonale imituje strukturę szkła. Gdyby dobrze się przyjrzeć strukturze tego plastiku to możemy zobaczyć miliony kwadracików, przypomina mi to trochę drobną kratę w garniturze – stylowy zabieg.
W zależności od padania światła plecki mienią się różnymi odcieniami granatu, przez co prezentuje się bardzo ciekawie i prestiżowo. Wyspa aparatów jest dość duża – jej wysokość to ok 5mm, a obiektywy wystają z niej ok 1 mm co sprawia, że urządzenie nawet w dołączonym etui kolibie się na płaskiej powierzchni.
Ramki to aluminium – są one mocno kanciaste oraz posiadają fazki na górze oraz dole dzięki czemu chwyt jest pewny i wygodniejszy. Po lewej stronie mamy dedykowany przycisk do asystenta jak dla mnie jest on nie potrzebny, prawa to przyciski głośności, które mogły by być niżej umieszczone – nie są one w najwygodniejszej pozycji.
Zaraz pod przyciskami znajduję się włącznik z wbudowanym skanerem linii papilarnych. Dodatkowy plus przycisku jest taki, że jak mamy różnego rodzaju stabilizatory to uchwyt nie wyłączy nam telefonu. Dola ramka to głośnik mono, mikrofon, tacka na kartę SIM oraz wejście ładowania USB-C, na górze znajduję się mikrofon do redukcji szumów.
Przód Motoroli EDGE 20 to ekran wykonany w technologii OLED o rozdzielczości FullHD + (1080 x 2520) z odświeżaniem na poziomie 144 Hz, który wypełnia 84.6% przodu urządzenia. Ramki wokół nie należą do najmniejszych, lecz są symetryczne dzięki czemu całość wygląda bardzo dobrze.
Wyświetlacz
Ekran w Motoroli wspiera oczywiście najnowsze standardy wyświetlania obrazu – HDR10+, DCI-P3. Kolory są żywe, nasycone co w tej półce cenowej można powiedzieć, że jest już standardem. Kąty widzenia są naprawdę duże – nic się nie przyciemnia, ekran jest nadal bardzo dobrze czytelny.
Jasność maksymalna pozwala bez problemu obsługiwać urządzenie nawet w pełnym słońcu, natomiast minimalna nie wypala nam gałek ocznych patrząc na ekran w nocy. Wyświetlacz to bez wątpienia jeden z mocniejszych elementów serii EDGE. Idealnie nadaje się do oglądania filmów, jeżeli lubisz mieć duże telefony to ten wyświetlacz spełni wszystko czego oczekujesz.
Bateria
Motorola edge 20 otrzymała ogniwo o pojemności 4500 mAh czyli o 500 mAh więcej niż zwykła Motorola Edge 20. Przy tej specyfikacji oraz odświeżaniu ekranu na poziomie 144Hz wydawało by się, że to troszkę za mało, nic bardziej mylnego. Przy zwykłym użytkowaniu bateria starcza nam na spokojnie 3 dni użytkowaniu (smsy, kilka telefonów, parę pstrykniętych fotek, przeglądanie social mediów).
Jak wygląda ładowanie? W 10 minut otrzymamy ponad 35% naładowanej baterii w 50 minut mamy już 90% – ja miałem włączone funkcje bezpiecznego ładowania i ochronę ogniw wiec ostatnie 10% ładuje się najdłużej. Szkoda, że nie mamy tutaj ładowania indukcyjnego.
Ready For – bezprzewodowo?! Jak sobie radzi? Co poprawili?
Ku mojemu zaskoczeniu pojawiła się mała ikonka Ready For i gdy w nią kliknąłem zobaczyłem możliwość podłączenia bezprzewodowo do telewizora (co już miał wcześniej Samsung lub Huawei), ale też podłączenie do komputera. Myślę sobie ciekawy zabieg zobaczymy jak będzie t działać. Aby uruchomić wersję na komputer trzeba pobrać aplikację Ready For na komputer, po czym zezwolić na telefonie aplikacji na włączenie aparatu i przez kod QR połączyć się z komputerem. Gdzieś to widziałem… pomyślałem sobie Huawei miał taką możliwość jeszcze przez tag NFC naklejony na obudowie. Ale do brzegu…
Jak działa na komputerze? Z racji przyzwyczajenia się do Huawei OneHop powiem, tak brakuje mi opcji Drag&Drop i ta funkcja Ready For to nic innego jak zdalny pulpit z nakładką :).
Co w żadnym wypadku nie skreśla tej funkcji. Działa szybko sprawnie i prawie intuicyjnie – może dla mnie mniej, bo jestem spaczony innym systemem. Mniejsza da się przesyłać pliki opcją kopiuj Ready For tylko musicie dać udostępnij i więcej a następnie prawym i wklej na komputerze (mało intuicyjne) – mi znalezione tej opcji zajęło trochę czasu
. Mamy do dyspozycji tryb lustrzany, czyli to co na telefonie widzimy na komputerze (patrz zdj. 2). Jest ta opcja bardziej energożerna, ale może czasami się przydać. Widać duży progres w rozwoju tej funkcji i dodatkowym plusem jest to, że Motorola nie tak jak inne firmy zamyka się na swoje produkty (Huawei OneHop tylko na Huawei), ale daje możliwość skorzystania z Ready For (przewodowo czy też nie) na innych urządzeniach wielu marek i to się ceni.
Aparat
O aparatach zawsze będę twierdzili, że w dzisiejszych czasach każdy aparat robi dobre zdjęcia w dzień, ale w nocy pokazuje swoje zdolności. Przyznać się teraz kto z was przybliża zdjęcie do maska i bada, jak AI wycięło postać albo przybliża i sprawdza, jak sobie poradził z wyreparowaniem liści na drzewie?
Wieszasz z nas robi zdjęcie po 1 automatem mało, kiedy zasięgamy do manualnych zdolności aparatu a po 2 patrzymy na całokształt, aby zdjęcie było wyrażę i miało ładne kolorki. Prawda?
Zdjęcia wychodzą dobrze, zadowolą nie jedna osobę, nocne wypadają gorzej, ale to już moc AI.
Wideo
Nagrywanie jest mocną stroną, przyjemnie wykorzystuje się Motorolkę do nagrywania, może Kolor spotowy wymaga więcej dopracowania, bo nie działa za dobrze, ale 4K w 60 klatka to jak dla mnie standard. Zobaczcie sami:
Podsumowanie
Motorola Edge 20 Pro
Telefon polecam osobą które chcą mieć dobry sprzęt na lata za dobre pieniądze. Ponadprzeciętny ekran, dużo pamięci ram i czysty Andorid sprawią, że praca na nim będzie przyjemna dodatkowo Ready For to coś co wzbogaci cię o dodatkowe możliwości.
Zalety
- Ekran 144Hz
- Aparat
- Video
- Ergonomia
- Praca
- Poprawiony Ready For
- Przycisk blokady nie wystaje z obudowy
Wady
- Kiwanie na pleckach
- Wodoszczelność i pyłoszczelność tylko IP52
- Brak ładowania indukycjnego
- Brak stereo
- Ułożenie przycisków
Motorola Edge 20 Pro Oferty
Zbieramy informacje z wielu sklepów w najlepszej dostępnej cenie